Perkraustymo patarimai

2016-10-11 | Skaitymo laikas: 4 min
perkraustymo patarimai

Pasiruošimas perkraustymui.

Ruošiatės pasinaudoti perkraustymo paslaugomis, bet nežinote, nuo ko pradėti? Pelikanai gali atsakyti į Jūsų klausimus ir sutaupyti jėgų bei sveikatos. Kad būtų paprasčiau įsivaizduoti, kaip vyksta kokybiškas perkraustymas, patariame Jums laikytis šių taisyklių:

Nedelsdami, (bent 2 savaites prieš perkraustymo pradžią) paskambinkite mums.

Detaliai ir smulkmeniškai pasikalbėsime apie būsimą perkraustymą. Objektyviai įvertinsime perkraustomų daiktų, pakavimo medžiagų kiekį, reikalingą krovėjų skaičių. Reikalui esant, prieš užsakymą atvyksime į peržiūrą, kad kraustymasis būtų dar efektyvesnis.

Susidarykite sąrašą daiktų, kuriuos norėsite perkraustyti.

Tai yra itin svarbu, kadangi prieš suderinant perkraustymo detales, pravartu žinoti visą perkraustymo planą (kokie konkretūs daiktai, baldai bus reikalingi pervežimui). Prieš užsakymą turite tvirtai nuspręsti, kurie daiktai Jums bus reikalingi ir kurie ne, kadangi pasitaiko atvejų, kuomet užsakymo metu klientas vis dar nenusprendžia, ką reikia perkraustyti. Taigi taupant Jūsų brangų laiką, pasistenkite į tai atsižvelgti.

Pasirūpinkite visais reikiamais perkraustymo įrankiais bei priemonėmis.

Jums gali prireikti tokių priemonių, kaip: lipnios juostelės ir jos laikiklių, žymeklių užrašams ant dėžių, žirklių, indų pakavimo popieriaus, apsauginės strech ar burbulinės plėvelės, kartoninių dėžių, pakabinamų rūbų dėžių. Visa tai galite rasti pas mus ganėtinai patraukliomis kainomis! Taip pat svarbu išsimatuoti, ar visi baldai telpa pro duris, galbūt juos reikia išmontuoti. Turbūt niekada nepagalvojote, kad senas senelių pianinas į Jūsų namus buvo įkeldintas pro langą? Apsvarstykite visus netikėčiausius variantus.

Perkraustymo metu atsikratykite nereikalingų daiktų.

Jeigu turite baldų, kurie yra geros būklės, tačiau jų neketinate naudoti, prieš perkraustymo pradžią, įdėkite skelbimą apie Jums nebereikalingus baldus ar pasiūlykite šauniam kaimynui, paaukokite labdarai. Galbūt kažkam padovanosite galimybę puikiai išsimiegoti minkštoje lovoje, sofoje, ar kieno nors atžaloms paruošti namų darbus prie puikios būklės stalo!

Žymėkite bei numeruokite dėžes, į kurias dedate daiktus.

Prieš pradėdami kraustymosi procesą, turite žinoti, ką, kokiose dėžėse dedate. Atsispirkite bet kokiai pagundai kraustyti bėgiodami iš vienos patalpos į kitą. Neabejojame, kad norisi viską padaryti kuo greičiau, tačiau blaškymasis jokio greitumo nesuteiks, tuo labiau – sudegins kelias papildomas Jūsų nervų ląsteles. Taigi stenkitės kraustyti po vieną patalpą- jeigu pradėjote nuo miegamojo, atsispirkite pagundai pereiti į virtuvę – nebent susitepti keletai sumuštinių. Efektyviausia, jeigu daiktai vienoje dėžėje yra iš vienos patalpos, o ne kelių – tai palengvins Jūsų įsikūrimą naujuose namuose. Kad būtų patogiau, kiekvienai patalpai galite priskirti skirtingas spalvas, ar tai būtų markeris, ar lipnus lapelis, o dar paprasčiau – tiesiog užrašyti patalpos pavadinimą. Įsivaizduokite, jeigu įsikuriant Jums prireiks vyno atidarytuvo, tuomet teliks žvilgtelėti į dėžę ir VUOLIA – atidarytas vynas jau ant Jūsų stalo!

Svarbu neperkrauti dėžių.

Patogiau ir kur kas geriau daiktus talpinti mažesnėse dėžėse, kurias gali pakelti vienas žmogus – taip dirbti kur kas efektyviau. Svarbus akcentas dedant daiktus į dėžes yra tas, kad sunkesnius daiktus reikia kombinuoti su lengvesniais. Jeigu laikysitės taktikos- „kiek tik telpa“, galite „nusvilti padus“ įsikuriant naujose patalpose, o netrukus nuo nervų išvysti vieną kitą žilą plaukelį.

Pasiruoškite pirminės svarbos daiktus.

Neretas besikraustantis pamiršta, kad įsikurti naujoje vietoje gali prireikti ne vienos dienos, o kelių, taigi labai svarbu, jog svarbiausi bei kasdienio reiklumo daiktai būtų lengvai pasiekiami. Dokumentų, vaistų, higienos reikmenų ir kiti daiktų geriausia nerūšiuoti, o tiesiog tvarkingai sudėti į vieną vietą – tokiu būdu Jūs būsite tikri, kad perkraustymo metu jie nepasimes ir lengvai juos turėsite „po ranka“.

Prieš perkraustymą susiderinkite, kur palikti mažus vaikus ar naminius gyvūnus.

Kad užtikrinti sklandų bei kokybišką perkraustymą, užsakymo dieną patariame palikti vaikus giminaičiams, darželiuose ar dienos stovyklose, o naminius gyvūnus pas senelius ar draugus. Stenkitės ypatingai nuteikti vaikus, kad tam jie būtų pasiruošę. Po perkraustymo būtinai padarykite staigmeną! Nepamirškite palepinti ir gyvūnų!

Na ir pabaigai – tvarkingai pasitikite būsimus šeimininkus. Jeigu parduodate butą, namą ar biurą, sutvarkykite viską kuo kruopščiau. Ar pirkdami būstą ar kitą patalpą prieš atvykdami įsikurti norėtumėte rasti betvarkę, kuri sujauktų Jūsų dieną? Mes taip nemanome! Pradžiuginkite naujakurius palikdami raštelį su palinkėjimu, nuoširdžiu atsisveikinimu, pasidalindami keletu patarimų įsikuriant!

Taip pat skaitykite: pakavimo patarimai.


Skaitykite daugiau naudingų patarimų

Visi straipsniai

Visi straipsniai

Stipriausi Lietuvoje 2020