Kraustytojai – profesionalai. Ko galite tikėtis?

Kraustytojai. Kuomet pradedi galvoti apie perkraustymą, šis įvykis atrodo ganėtinai painiai. Reikės priimti nemažai sprendimų, įvykdyti įvairių darbų bei susipakuoti daiktus, paruošti saugiam jų perkėlimui. Kitaip tariant, pagalvojus apie būsto perkraustymą, atrodo, kad chaosas neišvengiamas. Šiais laikais yra tiek daug perkraustymo patarimų: kaip pasiruošti kraustymui, prieš kiek laiko pradėti perkraustymą bei dar yra įvairių planuotojų ir kitų įrankių, kurie yra skirti padėti suvaldyti galima perkraustymo netvarką. Tačiau kartais ir patarimai nepadeda arba atsiranda neplanuotų darbų ir tuomet perkraustymo procesas atrodo per daug varginantis arba tam visai nekyla rankos.

Tokiu atveju reikia suprasti kam yra skirtos profesionalios perkraustymo paslaugos. Vyrukai, kurie atvyksta į užsakymą gali užtikrinti ne tik jėgos faktorių, kuri padeda kraustymo metu, bet ir įneš tvarką bei efektyvumą į visą perkraustymą. Kuomet nusprendėte, kad naudositės perkraustymo įmone, kuri turi puikią reputaciją, galėsite nurimti ir būti tikri, kad jūsų perkraustymas vyks taip pat sklandžiai kaip ir veikia laikrodis. Reiškia, kad perkraustymas bus tylus, efektyvus ir sėkmingas visais atžvilgiais.

Kraustytojai
Perkraustymo paslaugos Lietuvoje

Kyla klausimas kaip perkraustymo įmonė pasiekia tokius rezultatus? Ką daro kraustytojai, kad užtikrintų perkėlimą be jokių problemų? Ir kaip toji perkraustymo diena vyksta?

Žinant, kad didžioji perkraustymo diena artėja, jus turėtumėte žinoti ko galite tikėtis, kai samdote savo srities asus. Paslaugų asortimentas, kaina, perkraustymo dienos eiga, turto įvertinimas bei apsauga ir pristatymo praktika.

Ko galite tikėtis iš profesionalios įmonės?

Legalumas, veiklos teisėtumas – profesionalai turi licenciją bei savo veiklą yra įregistravę būtent perkraustymo srityje.

Patikimumas – tikri profesionalai yra darbštūs, nagingi, rūpestingi bei atsidavę savo darbui. Kitaip tariant darbą atlieką savo noru ir be pykčio, mandagūs ir paslaugūs. Galite tikėtis, kad Jūsų užsakyti kraustytojai turi daug teigiamų atsiliepimų internete. Taip pat didelė tikimybė, jog paklausus aplinkinių, kurie yra susidūrę su perkraustymu, jie žinos profesionalią įmonę. Pasitikėjimo ir profesionalumo pridės ir tas faktas, kad įmonė turi ir klientų apžvalgų apie suteiktas paslaugas. Patikimos įmonės yra ir socialiai atsakingos, kuomet remia ne pelno siekiančias organizacijas, vietines bendrijas, rūpinasi švarią aplinką, sieja žmones tarpusavyje, kuriems daiktų nebereikia su tais, kuriems daiktai padės gyventi ar mokytis geriau.

Kompetencija – profesionalus kraustytojai pasižymi turtinga patirtimi, ekspertų įgūdžiais ir aiškia vizija kaip vyks perkraustymas. Jie užtikrins, kad jis būtų saugus ir sklandus. Galite tikėtis, jog perkraustymo įmonė turi teigiamą patirtį versle, darbuotojai atlieka mokymus ir yra tinkamai pasiruošę vykdyti perkaustymo darbus.

Draudimas – tinkamos reputacijos perkraustymo įmonė gali pasiūlyti pilnos vertės daiktų apsaugą. Reiškia, kad nutikus kažkam netikėto, kraustytojai galės pilnai padengti žalą ar daiktą pakeisti nauju. Galite tikėtis, kad kraustymo įmonė turi pasiūlyti keletą skirtingų draudimo rūšių: nuo bazinio iki pilnos apsaugos.

Tikslus kainos apskaičiavimas – profesionalai visuomet atliks nemokamą planuojamų kraustyti daiktų apžiūrą, kurios metu apskaičiuos reikiamus resursus ir pateiks tikslią, nekintančią kainą. Reiškia žinosite kiek perkraustymas kainuos ir galėsite drąsiai planuotis savo biudžetą. Prisiminkite, jog radus internete skaičiuoklę ar paklausus telefonu kiek kainuos perkraustymas, kaina negali būti tiksli. Tikri profesionalai visuomet atvyksta į apžiūrą, susižymi, išsimatuoja bei nusifotografuoja daiktus, o esant nestandartiniams daiktams, paskaičiuoja bei įvertina ir jų svorį bei tūrį. Pasižymi ir aptaria papildomos įrangos klausimus ir praneša kiek tai kainuos.

Komunikacija – profesionalai bendrauja su klientu labai nuoširdžiai. Atsilieps į jūsų skambutį greitai, kaip ir atrašys elektroninį laišką ar užklausą socialiniuose tinkluose. Atsakys į visus Jūsų klausimus, užtikrins detalius paaiškinimus bei tikrai duos patarimų. Viso perkraustymo metu su Jumis bus kalbama taktiškai, draugiškai ir su pagarba.

Dabar žinote ko galima tikėtis iš perkraustymo įmonės, tad būkite atsargūs ir prieš samdydami šias paslaugas teikiančias įmones, įsitikinkite ar jie gali jums pasiūlyti šias paslaugas. Jums reikia patyrusių, licencijuotų ir pasitikėjimą keliančių perkraustymo paslaugų. Tokiu atveju užtikrinsite visapusiškai sėkmingą perkraustymo procesą.

Ko tikėtis iš atvykusių kraustytojų?

Pasirinkote geriausius ir susiplanavote kraustymą geriausiai kaip tik galėjote. Dabar pradedate jaudintis ir nerimauti kaip vyks perkraustymo nuotykis ir ar jis baigsis sėkmingai. Pasirinkus „profus“ galite pamiršti nerimą ir atsigerti arbatos bei palikti visus darbus kraustytojams. Jie tinkamai pasirūpins jūsų turtu.

Pateikiame punktus, kurių turite laukti iš perkraustymo paslaugas atliekančių profesionalų:

Atvykimas sutartu laiku

Šveicarai niekada nevėluoja, bet kraustytojai kartais tikrai vėluoja. Pasirengę profesionalai padarys viską, kad atvyktų iki Jūsų sutartu laiku. Tačiau kartais yra nevaldomų veiksnių kaip eismo spūstys, avarijos, pasikeitusios oro sąlygos. Tačiau kaip bebūtų, profesionalai Jus įspės apie susidariusią situaciją iš anksto ir atvyks kaip tik gali greičiau.

Įprastu atveju, krovėjai atvyksta su transportu ant kurio aiškiai matosi įmonės logotipai ir šiek tiek anksčiau negu buvo sutartas laikas, kad galėtų pasistatyti automobilį kuo arčiau jūsų būsto. Automobilis yra aprūpintas įvairia specialia perkraustymo įranga ir yra pakankamo dydžio, jog tilptų jūsų daiktai. Nepamirškite, kad pasirūpinti stovėjimo vieta šalia jūsų būsto įėjimo, tai yra jūsų atsakomybė. Kitu atveju, kraustytojams gali tekti nešti/vežti daiktus toli iki sunkvežimio, o tai turės įtakos visai perkraustymo trukmei.

Tarptautinis perkraustymas
Kraustymo paslaugos

Kuomet kraustytojai atvyksta ir pasistato automobilį, vairuotojas (dažniausiai jis yra darbų vadovas) supažindina jus su darbuotojais ir pristato visus perkraustymui reikalingus dokumentus (paslaugų sutartį, sąskaita ir kitus priedus). Būtinai perskaitykite dokumentus, kad galėtumėte patvirtinti esamų daiktų sąrašo tikslumą, pristatymo adresą bei sutarties sąlygas.

Kai viską peržiūrėsite ir patvirtinsite, kraustytojai kibs į darbą.

Jūsų namų apžiūra

Pirmas dalykas kurį atliks kraustytojai, yra perėjimas per patalpas ir sutikrinimas ar daiktų sąrašas sutartyje sutampa su matomais daiktais. Galbūt jus kažką sugalvojate pasiimti papildomai arba atvirkščiai – neimti. Būkite aiškūs ir tikslūs, kuomet darbuotojai tikrins daiktus:

*pažymėkite ir parodykite daiktus, kurie nekeliaus į perkraustymo kompanijos automobilį;

*akcentuokite, kurie daiktai yra labai trapūs ar neįprastai sunkūs;

*aptarkite su krovėjais kurie baldai turėtų būti padalinti į dalis ir atskirti perkraustymo metu;

*paprašykite papildomų paslaugų, jeigu jų prireikė.

Vykstant apžiūrai, darbuotojai įvertins daiktų būklę, o kiekvieną dedamą daiktą į sunkvežimį pažymės ir suteiks jam eilės numerį. Patikrinkite sudėliotų daiktų į automobilį sąrašą, kad tikrai būtų visi daiktai sužymėti ir įtraukti į sąrašą. Paprašykite daiktų sąrašo kopijos.

Turto apsauga

Kitas etapas – „profai“ imsis apsaugos, kad nepažeistų jūsų daiktų ir namų kol vyks kraustymas. Dažniausiai naudojamos burbulinės plėvelės apsaugos grindims, medžio plokštės sienoms ir perkraustymo pledai:

*apsaugomos grindys ir kilimai, sienos bei laiptinė nuo įbrėžimų;

*sukuriamas neslidus paviršius, kuris apsaugotų grindis nuo netikėto daiktų kritimo;

*sumažinami šansai, jog jūsų daiktai nukentės vykstant krovimui į automobilį.

Saugus ir efektyvus pakavimas

Kalbant apie pakavimą, yra keli skirtingi scenarijai:

1.) Jeigu pageidavote daiktų pakavimo paslaugos arba užsisakėte pilną paslaugų paketą, kraustytojai supakuos daiktus už jus.

Žinokite, kad profesionalūs krovėjai išsiskirstys po skirtingus kambarius. Vienas darbuotojas pradės pakuoti virtuvę, antras supakuos daiktus iš svetainės, o trečias griebsis daiktų pakavimo darbo kambaryje ir t.t. Krovėjai dirbs greitai ir sistemingai, panaudos skirtingus pakavimo būdus ir skirs tinkamą kiekį medžiagų bei optimaliai išnaudos vietą dėžėse. Supakuos ir sužymės etiketėmis, nurodys patalpą iš kur daiktai. Jeigu liktų nepilna dėžė, krovėjai tinkamai ją užpildys su daiktais iš kito kambario bei užrašys kas joje sudėta. Taip sutaupys vietos ir laiko.

Kuomet daiktų pakavimas yra baigtas, pereikite pro kambarius kartu su darbų vadovu bei įsitikinkite ar sudėti visi daiktai, kuriuos planuojate perkelti į naująjį būstą.

2) Jeigu pasirinkote didžiąją dalį savo daiktų susipakuoti patys, tačiau palikote didesnių ar jautresnių daiktų pakavimą profesionalams (dalinė daiktų pakavimo paslauga), jie supakuos tik tuos daiktus, kuriuos aptarėte pirmosios apžiūros metu.

Ekspertai pasirūpins griozdiškų ar neįprastų daiktų pakavimų (didelių baldų, biliardo stalų, akvariumų, seifų ir pan.), labai jautrių (pianinų, elektronikos, stiklinių daiktų, senelio laikrodžio ir pan.) ar labai vertingų daiktų (antikvariniai daiktai, šeimos vertybės, kolekcijos, meno kūriniai ir pan.) ir paruoš juos saugiausiam ir labiausiai efektyviam būdui perkraustyti. Kiekvienas daiktas bus perklotas sluoksniais ir keletą kartų apsuktas apsaugančiomis medžiagomis.

pakavimo medžiagos
Pakavimo medžiagos (specialūs pledai)

3) Jeigu nusprendėte visus daiktus susipakuoti patys, kraustytojai iš kart pradės nešti daiktus tiesiai į automobilį. Tad prisiminkite, kad jūsų pakuotam daiktui sudužus ar sugedus, perkraustymo įmonė neprisiims atsakomybės už pažeidimą.

Baldų išrinkimas

Kai kurių didesnių jūsų baldų dalys turi būti išrinktos prieš pradedant perkraustymą. Taip užtikrinamas saugesnis ir lengvesnis būdas perkelti daiktus į naująją vietą (jeigu jie netilptų pro duris ar viduryje laiptinės, gali lengvai nukentėti). Šį darbą geriausiai palikti profesionalams, kadangi jie turi tinkamus įrankius, įrangą ir įgūdžius skirtus kelti/sukti jūsų baldams. Taip pat dalis apsaugoti specialiais perkraustymo pledais ir saugiai įkelti bei padėti į automobilį.

Pristačius baldus į naujus namus, kraustytojai surinks visas dalis ir pastatys baldą į vietą. Buitinė technika ir kiti dideli namų apyvokos daiktai taip pat turėtų būti saugiai supakuoti ir užtikrinta adekvati apsauga prieš dedant juos į transportą.

Tinkamas ir atsargus pakrovimas

Kuomet visi jūsų daiktai yra tinkamai supakuoti ir apvynioti, krovėjai pradės krovimo darbus į transportą (įsitikinkite, jog daiktai, kurių nenorėjote įkrauti į automobilį yra šalia jūsų). Profesionalai nustatys tvarką pagal kuria daiktai bus kraunami į transportą. Bus užtikrinta, kad jūsų daiktai mašinoje nejudės, nesusispaus ar neužkris ant kitų:

*kraustytojai paskirstys daiktus pagal svorį, jog būtų transporte balansas;

*sunkvežimis bus kruopščiai užpildytas nuo grindų iki lubų, išnaudojant pilnai vietą ir išvengiant daiktų judėjimo;

*profesionalai pradės nuo jūsų didžiausių ir sunkiausių daiktų ir kraus juos eilėmis nuo grindų iki stogo, užtikrinant, kad visi sluoksniai yra apsaugoti. Maksimaliam saugumui, sunkūs daiktai bus pritvirtinti kraustymo diržais bei užraktais pritvirtinti prie kėbulo. Visi daiktai ir dėžės bus sudėti į tinkamas pozicijas, jog važiavimo metu nenukristų ar nesusitrenktų tarpusavyje.

medinių dėžių gamyba
Medinių dėžių gamyba

Kuomet daiktai yra ruošiami perkraustymui, prieš pakrovimą į transportą, krovėjai užtikrins visas reikiamas paslaugas (dėžių gamyba, baldų išrinkimas, buitinės technikos atjungimas, sunkių daiktų įkėlimas), garantuodami tinkamą apsaugą jūsų turtui. Lengvai iškels visus daiktus iš namų ir be problemų įkels juos į krovininį automobilį. Užsisakant profesionalus, reikia žinoti, kad susidursite su įgūdžiais, patirtimi, efektyvumu ir saugumu.

Išvykimas į naujus namus

Po to, kai visi jūsų daiktai buvo saugiai pakrauti į perkraustymo automobilį, jums reikia atlikti paskutinį patikrinimą namuose.

Krovėjai pasiims visus įrankius bei apsaugines medžiagas, kurias atsivežė saugumui užtikrinti, o vairuotojas pristatys jums sąskaitą su įkainiais ir sąlygomis bei numatoma daiktų pristatymo data.Viską perskaitykite ir pasirašykite, jeigu sutinkate. Tik po jūsų parašo komanda gali išvykti.

Prieš išvykstant darbuotojams, pagalvokite ar norite:

* palikti arbatpinigių už jų gerą darbą (aišku, jeigu esate patenkinti perkraustymo paslaugomis);

* gauti vairuotojo telefono numerį ir užtikrinti, kad jis turi jūsų bei patikslinti naująjį adresą;

* paprašyti vairuotojo paskambinti, jeigu įvyks kažkokių pasikeitimų dėl pristatymo laiko.

Kai viskas paruošta, transportas ir komanda išvyks. Jeigu tai vietinis perkraustymas, jūsų daiktai pasieks naujuosius namus valandos bėgyje. Jeigu tai tarptautinis perkraustymas, galite stebėti transporto judėjimą internetu (gavus prisijungimus iš perkraustymo įmonės) ir matyti kurioje vietoje jūsų turtas.

Ko tikėtis iš kraustytojų pristatymo metu?

Nesvarbu ar kraustotės miesto ar šalies mastu, profesionalai užtikrins saugų jūsų daiktų pristatymą. Jie žino saugiausią ir trumpiausią maršrutą iki galutinio tikslo. Darbuotojai vairuoja specialų transportą naudodamiesi tinkamais įgūdžiais bei priežiūra. Kraustytojai atvyks prie jūsų durų lygiai tokiu laiku, kuris buvo nurodytas sutartyje. Tad tuo metu jus turite būti namuose ir priimti daiktus. Jeigu planai pasikeitė (nespėjate atvykti, tęsiasi remontas ir pan.) jūsų daiktai bus saugomi įmonės sandėlyje. Šiuo atveju būkite pasiruošę už tai susimokėti papildomai.

Nepaisant papildomo mokesčio, sandėliavimas gali būti jums į naudą, kadangi daiktai bus saugomi ir prižiūrimi iki kol nuspręsite daiktus atsiimti. Patikimų ir geras reputacijas turinčių kraustymo įmonių sandėliavimo kainos nėra didelės, tad galite neskubėti daiktų pasiimti iš saugyklos arba imtis po keletą svarbių daiktų, kol baigsis remontas.

Jeigu esate naujoje vietoje ir galite priimti daiktus, krovėjai iškraus daiktus saugiai ir greitai. Jums liks atsakomybė susitikrinti daiktus pagal sąrašą, kuris buvo užpildytas pakrovimo metu. Įsitikinkite ar nieko netrūksta ir ar nėra pažeidimų.

Tuo metu, kai daiktai turės būti nešiojami po kambarius, darbuotojai pasirūpins būtinomis apsaugomis grindų dangai, sienoms, durų rėmams ir pan. Profai suorganizuos didesnių baldų surinkimą bei buitinės technikos prijungimą. Paprašius, kraustytojai gali išpakuoti dėžes ir išsivežti visas likusias pakavimo medžiagas su savimi.

Viskas priklauso tik nuo jūsų sprendimo kokias perkraustymo paslaugas norėtumėte užsisakyti ir tada tikėtis visų minėtų paslaugų atlikimo.

Taigi užsisakant profesionalus, galite tikėtis ekspertų įgūdžių, patirties ir jūsų turto priežiūros. Dirbant profesionalams, turite tikėtis profesionalumo, o tai reiškia saugumą, efektyvumą bei sėkmingumą.