Lietuva – Švedija. Tarptautiniai kraustymai

2021-03-16 | Skaitymo laikas: 3 min
Lietuva Švedija

Švedija.

Švedija mums visiems yra puikiai pažįstama užjūrio kaimynė, kurios didžiąją dalį skalauja Baltijos jūra. Ši vikingų kraštų valstybė yra Skandinavijos pusiasalyje, Šiaurės Europoje. Rytuose ji ribojasi su Suomija, o vakaruose su Norvegija,  pietų pusėje su Danija (šalis jungia įspūdingo grožio Eresundo tiltas). Švedijos sostinė yra Stokholmas, kuriame gyvena ir daugiausiai žmonių. Antras pagal dydį miestas yra Geteborgas, trečias – Malmė.

Vilnius – Stokholmas

Pagrindinė kraustymo kryptis Švedijoje – sostinė Stokholmas. Norint iš Lietuvos pasiekti Švediją, reikia plaukti keltu Baltijos jūra. Keltai į Švediją plaukia iš Klaipėdos, arba ir kelių Latvijos jūrų uostų. Priklausomai į kokį miestą norima kraustytis, nusprendžiame ir kurį keltą pasirinkti, kad būtų patogiau pasiekti kelionės tikslą. Nuvažiuojamas atstumas dažniausiai nėra didelis ir nuvažiuojama gana greitai, tačiau didžiąją kelionės dalį užtrunka persikėlimas keltu. Taigi, kelionė į vieną pusę trunka apie vieną parą.

Vilnius – Stokholmas

Vilnius – Stokholmas

Ekonomika Švedijoje.

Švedija yra konstitucinė monarchija, turinti parlamentą ir labai išvystytą ekonomiką. Ji užima pirmą vietą pasaulyje pagal demokratinį indeksą ir septintą vietą pasaulyje pagal žmogaus socialinės raidos indeksą. 1995 m. sausio 1 d. Švedija tapo Europos Sąjungos nare.

Būdama taikia ir neutralia valstybe, Švedija pasiekė tikrai aukštą gyvenimo lygį. Šioje šalyje yra puikiai išvystyta socialinės apsaugos sistema. Privačios bendrovės pagamina apie 90 % pramonės produkcijos, iš kurios inžinerijos šaka pagamina 50 % eksportuojamų prekių.

Lietuva - Švedija

Keltas Ventspilis Nyneshamnas

Gyventojai

Švedijoje gyvena virš 10 milijonų gyventojų, tačiau gyventojų tankis yra labai mažas – vos 21 gyventojas 1 kvadratiniame kilometre. Šalies pietuose gyvena žymiai daugiau žmonių nei šiaurėje. Taip pat didžioji dalis gyventojų gyvena miestuose ir manoma, kad šis skaičius dar didės.

Vilnius Stokholmas

Stokholmas

Lankytinos vietos. Švedija.

Stokholmo senamiestis (Gamla Stan). Gamla Stan vaizdingai išsidėstęs saloje tarp Melareno ežero ir Saltso įlankėlės (priklausančios Baltijos jūrai). Čia įsikūrė svarbiausi Švedijos sostinės pastatai: impozantiški karalių rūmai (viduje didelį įspūdį palieka karalienės Kristinos sidabrinis sostas), parlamentas, katedra, Ridalmsholmo bažnyčia, Viduramžių muziejus. Nepaprastai gražus Gamla Stan vaizdas atsiveria nuo rotušės 100 m bokšto.

Perkraustymas Švedija Lietuva

Stokholmas

Stokholmo salynas – tikras gamtos stebuklas. Jį sudaro apie 24 tūkst. mažų akmenuotų salelių. Šiuo įspūdingu salelių labirintu gali grožėtis bet kas, į Stokholmą atvykstantis keltu. Daugelį salelių dengia pušynai, nemažai Švedijos sostinės gyventojų turi jose vasarnamius. Skamba labai šauniai.

Vilnius Stokholmas

Stokholmas

Kalmaras – istorinis miestas rytų krante prie Baltijos. Įspūdingos yra renesansinė gynybinė Kalmaro pilis ir barokinė katedra. Elando tiltas (Ölandsbron) jungia miestą su savito kraštovaizdžio Elando sala, kurios bemiškei klintinei Didžiojo Alvaro (Stora Alvaret) plynaukštei būdingi karstiniai reiškiniai.

Lietuva - Švedija

Stokholmas – Tartu

Perkraustymo užklausa. Apžiūra. Vykdymas

Pateikite užklausą likus bent 3 savaitėms iki planuojamo perkraustymo. Į mus galite kreiptis rašydami elektroniniu paštu arba susisiekdami telefonu.

Jeigu perkraustymo apimtis yra didesnė, visuomet siūlome klientui atlikti perkraustomų daiktų apžiūrą. Tokiu būdu įvertiname pasikrovimo bei išsikrovimo vietas, darbų apimtį bei laiką, kurį užtruksime kraustant jūsų turtą.

Stokholmas - Helsinkis

Daiktų perkraustymas Stokholme.

Pageidaujant, iki norimo perkraustymo datos, nurodytu adresu galime pristatyti ir visas reikalingas pakavimo medžiagas. Patvirtinę tarptautinį užsakymą Lietuva – Švedija arba Švedija – Lietuva (aptarę visas detales ir pasirašę sutartį, nekantraujame pateisinti savo vardą ir tvarkingai įgyvendinti perkraustymą).

Taip pat skaitykite: Lietuva – Prancūzija. Tarptautinis perkraustymas.

 


Skaitykite daugiau naudingų patarimų

Visi straipsniai

Visi straipsniai

Stipriausi Lietuvoje 2020