Lietuva – Šveicarija. Perkraustymas Europoje.

2023-04-20 | Skaitymo laikas: 9 min
Šveicarija Lietuva

ŠVEICARIJA

Šveicarija, tai šalis turinti nepaprastai gražią gamtą, beveik tobulus kelius ir labai aukštą, kokybišką pragyvenimo lygį. Šalis dar pasižymi griežtomis taisyklėmis. Šveicarija, oficialiai vadinama Šveicarijos Konfederacija – valstybė Vidurio Europos pietvakariuose. Šiaurėje ribojasi su Vokietija, rytuose – su Austrija ir Lichtenšteinu, pietuose – su Italija, vakaruose – su Prancūzija. Šalį sudaro 26 kantonai. Šveicarijoje vartojamos keturios oficialios kalbos: vokiečių, prancūzų, italų ir retoromanų. Šveicarija yra ELPA, Europos Tarybos, Pasaulio prekybos organizacijos, JTO organizacijų narė, 2004 m. prisijungė prie Šengeno erdvės. Šveicarija įsikūrusi Centrinėje Europoje, nesiriboja su jokiomis jūromis ir vandenynais. Kalnuota šalis. Jos didumą užima Alpės. Šveicarijos plotas 41 285 km². Gyventojų tankumas šalyje pasiskirstęs nevienodai: Alpėse, kurios užima apie 60 % šalies teritorijos gyvena tik 10 % gyventojų. Šveicarija ribojasi su (skliausteliuose – sienos ilgis) Vokietija (345,7 km), Prancūzija (571,8 km), Lichtenšteinu (41,1 km), Austrija (165,1 km), Italija (734,2 km). Sausumos sienų ilgis: 1 852 km.

Šveicarija Lietuva

Šveicarija, Ciurichas.

Perkraustymo paslaugos. Šveicarija Lietuva. Vilnius – Ciurichas.

Šveicarijos sostinė – Bernas, bet didžiausis miestas Švecarijoje yra Ciurichas, 2023 m. savivaldybėje gyvena apytiksliai 443 037 gyventojai, miesto teritorijoje – 1,315 mln., o Ciuricho metropolinėje zonoje – 1,83 mln. Ciurichas yra geležinkelių, kelių ir oro eismo mazgas. Tiek Ciuricho oro uostas, tiek pagrindinė Ciuricho geležinkelio stotis yra didžiausi ir judriausi šalyje. Atstumas tarp Vilniaus ir Ciuricho 1850 kilometrų. Kraustantis į Šveicariją arba iš jos labai svarbu žinoti, kad daiktai turi būti supakuoti tvarkingai dėžėse, ant kurių būtų papildomai surašyti visi ten esantys daiktai ir kiekiai. Perkraustymo planavimą reiktų pradėti anksčiau, nes reikalingi papildomi dokumentai kuriuos reikia paruošti jau kertant Šveicarijos sieną. Tikslų reikiamų dokumentų sąrašą pateikiame kai pasirašoma sutartis ir įvertinama kokie daiktai bus perkraustomi.

Taigi, priklausomai nuo kraustymo apimties, darbus galima atlikti per 4 darbo dienas. Dažnu atveju, pirmąją dieną komanda atvyksta supakuoti ir pasikrauti daiktų, antra ir trečią dieną vysktama iki išsikrovimo vietos, o jau ketvirtą dieną iš anksto sutartu laiku vykdomi išsikrovimo darbai, daiktus sustatant į jiems skirtas vietas. Svarbu žinoti, kad Šveicarijoje visus perkraustymo darbus reikia atlikti nuo pirmadienio iki šeštadienio, sekmadienis yra ramybės metas ir šią dieną negalima atlikinėti darbų. Jei perkraustymas vyksta į kitą Šveicarijos miestą, darbų kaina bei atlikimo terminai priklauso nuo to, kaip toli nutolęs miestas nuo Lietuvos, kokių paslaugų yra pageidaujama, bei perkraustomų daiktų kiekio.

Gyventojai

Šveicarija turi net 8,8 milijono gyventojų. Šalies plotas – 41 285 kv. km. Valstybinės kalbos yra jau minėtos vokiečių, prancūzų, italų ir retoromanų. Vokiškai kalba 63,7 % gyventojų, daugiausia centrinėje ir šiaurinėje dalyje, nors nemažai kalbančių rytinėje dalyje. Vakarinėje dalyje (ypač Ženevos apylinkėse) daugiausia kalbama prancūzų kalba (20,4 % visoje šalyje). Šalies pietuose kalbama itališkai (6,5 % visų Šveicarijos gyventojų), o rytuose vietomis išsidėstę retoromanų kalba (0,5 % gyventojų).

Perkraustymas Amsterdame

Perkraustymo paslaugos Šveicarijoje.

Politinė sistema

Šveicarija – federalinė Respublika. Dabartinė konstitucija buvo priimta 1999 m. Federalinės valdžios institucijos yra atsakingos už karo ir taikos, užsienio santykių, kariuomenės, geležinkelių, ryšių, pinigų emisijos, federalinio biudžeto tvirtinimo ir kt. Valstybės vadovas  yra prezidentas, kuris renkamas Sąjungos (federalinio) susirinkimo iš Sąjungos (federalinės) tarybos narių ir jo kadencija trunka tik 1 metus. Aukščiausia įstatymų leidžiamoji institucija yra dviejų rūmų parlamentas – Sąjungos asamblėja, susidedanti iš Nacionalinės tarybos ir Kantonų tarybos (lygių rūmų). Nacionalinę tarybą (200 deputatų) renka gyventojai 4 metų kadencijai pagal proporcinio atstovavimo sistemą. 1814-15 m. Vienos kongresas garantavo „amžiną šalies neutralumą“, o jos federalinė struktūra ir konstitucija buvo įtvirtinta 1848, 1874 ir 1999 metų konstitucijose.

Ekonomika

Šveicarija laikoma viena labiausiai ekonomiškai išsivysčiusių ir turtingiausių pasaulio valstybių. Ilgalaikio valiutos saugumo ir bankų privatumo politika padarė Šveicariją saugiu prieglobsčiu investuotojams, sukurdama ekonomiką, kuri yra labai priklausoma nuo pastovios užsienio investicijų srovės. Dėl mažo šalies dydžio ir didelės darbų specializacijos pramonė ir prekyba yra patys svarbiausi Šveicarijos ekonomikos stiprybės palaikymo šaltiniai. Šveicarija užima vieną pirmųjų vietų pasaulyje pagal gaunamas pajamas vienam asmeniui. Dėl finansinės pramonės išsivystymo Šveicarijoje vyrauja žemas nedarbingumo lygis ir mažas biudžeto deficitas. Paslaugų sektorius taip pat vaidina svarbų vaidmenį Šveicarijos ekonomikoje.

Šveicarija

Ekonomika Šveicarija.

Pagrindiniai faktai:

  • BVP augimo rodiklis: 4,2% kasmetinis pakitimas (2021 m.)
  • Bendrasis vidaus produktas: 800,6 milijardų USD (2021 m.)
  • BVP vienam gyventojui: 91 991,60 USD (2021 m.)

Klimatas

Šiaurės ir centrinėje dalyse dėl Atlanto įtakos žiemos būna žvarbios, o pietinėje dalyje klimatas yra saulėtas, švelnus, būdingas Viduržemio jūros regionui. Dažni lietūs būdingi aukštoms kalnų vietoms. Alpių slėniuose vyrauja saulėtas ir gana sausas oras. Apskritai Šveicarijos klimatas yra saikingas, temperatūra nepasiekia ekstremalių laipsnių. Liepos-rugpjūčio mėn. temperatūra būna 18-27 °C, o sausio-vasario mėn. -4 -2°C. Be abejonės aukštis virš jūros lygio labiausiai veikia temperatūrą.  Šveicarija yra atvira turistams ištisus metus ir kiekvienas sezonas yra savaip tinkamas kelionėms. Jei pagrindinis tikslas yra slidinėjimo kurortai, tuomet jūs turite atvykti žiemą. Tyrinėti šalies kultūros paveldą ir lankytinas vietas galima ir ne sezono metu. Kelionėms po kalnus ir ežerus geriausia aplankyti Šveicariją vasarą.

Lankytinos vietos

Ženevos ežeras (pranc. Genève) – didžiausias ir labai vaizdingas Alpių ežeras. Jo sužavėtas Žanas Žakas Ruso (Jean-Jacques Rousseau) pavadino ežerą „romantikų prieglobsčiu“. Prie ežero vakarų galo įsikūrusi „tarptautinė sostinė“ Ženeva. Nuo jo puikių pakrančių galima pasigrožėti Alpių vaizdais ir garsiu fontanu, trykštančiu tiesiog iš ežero į 140 m aukštį! Bet vaizdingiausia yra laikoma rytinė ežero pakrantė, kur puikuojasi prabangūs Vevė (Vevey) bei Montré (Montreux) kurortai ir garsi Šiljono (Chillon) pilis (mažoje saloje prie kranto).

Perkraustymas Šveicarija Lietuva

Ženevos pakrantė

Materhornas (Matterhorn) – neabejotinai gražiausia Alpių smailė (4478 m), tapusi savita Šveicarijos vizitine kortele. Ji iškilusi Peninų Alpėse, šalia Italijos sienos. Smailės forma neįprasta – siaura, šiek tiek palinkusi piramidė. Materhornas iškyla virš šalia esančio Cermato (Zermatt) kaimo – vaizdingo prestižinio slidinėjimo kurorto.

Jungfrau masyvas UNESCO – aukščiausia Berno Alpių dalis su trimis didingomis viršūnėmis (turinti tą patį pavadinimą Jungfrau viršūnė siekia 4158 m). Puikus vaizdas į Jungfrau atsiveria iš netoli esančio Interlakeno kurorto. Iš jo Jungfrau link veda labai vaizdingas Lauterbruneno slėnis su nuostabiais kriokliais (vienas iš jų – Trummelbach – krinta tiesiog kalno viduje). Į Jungfrau masyvo „balną“ per kalno tunelį nutiestas unikalus dantratinis geležinkelis (jo aukštutinė stotis Jungfraujoch yra aukščiausia Europoje – 3454 m). Iš ten galima liftu pakilti į „Sfinkso terasą“, nuo kurios atsiveria kvapą gniaužiantis vaizdas į didžiausią Alpėse Jungfrau dantratinis geležinkelis.

Bernas – Šveicarijos sostinė, vienas gražiausių šalies miestų. Senamiestis vaizdingai išsidėstęs ant aukštos kalvos Arės (Aare) upės vingyje. Dauguma namų pastatyti vienu stiliumi, panašiais raudonų čerpių stogais. Berno senamiesčio UNESCO įdomus ypatumas – unikalios pagrindinių gatvių arkados. Daugybė senovinių fontanų, papuoštų gėlėmis ir savitomis skulptūromis, labai paįvairina miesto gatves. Puiki miesto panorama atsiveria nuo liekno katedros gotikinio bokšto.

Šveicarija

Berno senamiestis

Liucerna – žavus miestas Šveicarijos viduryje, vienas svarbiausių šalies kurortų. Miestas labai vaizdingai išsidėstęs prie Keturių Kantonų ežero ir į jį įtekančios Roiso (Reuss) upės. Liucernos senamiestis yra, ko gero, gražiausias Šveicarijoje. Gražios aikštės su fontanais, barokinės bažnyčios ir seni namai, kurių sienas puošia savitos freskos, suteikia senamiesčiui nepakartojamo žavesio. Miesto simboliu laikomas medinis dengtas tiltas per Roiso upės žiotis. Jį puošia šimtas įdomių XVII a. freskų.      6. Keturių Kantonų ežeras (vok. Vierwaldstättersee) – ketvirtas pagal dydį ir turbūt gražiausias Šveicarijos ežeras (kitaip vadinamas Liucernos ežeru). Jį sudaro keturios akvatorijos, sujungtos sąsiauriais. Savo vingiais bei šakomis ir aplinkiniais kalnais Keturių Kantonų ežeras primena Norvegijos fiordus. Nuo Piloto (Pilatus) ir Rigi kalnų viršūnių atsiveria nepaprastai gražios ežero ir jo apylinkių panoramos.

Reino krioklys – galingiausias Europos krioklys ir aukščiausias tarp lyguminių mūsų žemyno krioklių. Jis krinta netoli Vokietijos sienos šalia Šafhauzeno (Schaffhausen) miesto. Krioklio plotis – 150 metrų, aukštis – 23. Dvi vertikalios uolos Reino viduryje skaldo krioklį į tris nelygius galingus srautus ir suteikia jam ypatingo vaizdingumo.

Luganas (Lugano) – vaizdingas ežeras Šveicarijos pietuose (mažesnė dalis priklauso Italijai). Prie jo įsikūręs didžiausias „itališkas“ Šveicarijos miestas tokiu pačiu pavadinimu. Vaizdinga kranto linija, ryški paatogrąžių augalija, gražūs kalnų siluetai, įsiterpę slėniai ir lygumos su gyvenvietėmis, pilimis, vilomis ir vienuolynais – visu tuo šis ežeras nenusileidžia garsiems Italijos ežerams Komo (Como) ir Madžorės (Maggiore). Nepakartojami ežero ir miesto vaizdai atsiveria nuo aplinkinių viršūnių.

Sankt Moricas – vienas garsiausių pasaulyje slidinėjimo kurortų. Šis jaukus miestelis išsidėstęs Aukštutiniame Engadine – gražiame slėnyje rytų Šveicarijoje (Graubiundeno kantonas). Apsaugotas nuo drėgnų vakarų vėjų Engadino slėnis pasižymi saulėtu klimatu (apie 300 saulėtų dienų per metus!). Sankt Morice 1928 ir 1948 m. vyko žiemos olimpinės žaidynės. Dėl mažo oro drėgnumo ir gydomųjų vandenų miestas garsėja ir kaip puikus gydomasis kurortas. Nepaprastai vaizdingos yra Sankt Morico apylinkės (Piz Corvatsch viršūnė, Sils ir Silvaplana ežerai).

šveicarija

Viešbutis Sankt Morice

Perkraustymas Lietuva – Šveicarija. Eiga.

Jei norite kraustytis iš Lietuvos į Šveicariją ar atvirkščiai, susisiekite su mūsų darbuotojais elektroniniu paštu arba telefonu, žinoma, Facebook irgi ne išimtis. Pateikite mums labai detalų, norimų perkrausyti, daiktų sąrašą ir tikslius adresus. Tokiu būdu įvertinsime perkraustymo apimtį, nustatysime poreikį pakavimo medžiagoms bei pateiksime Jums pasiūlymą. Kruopščiai supakuosime bei išpakuosime Jūsų daiktus, išrinksime ir surinksime baldus. Esant poreikiui, atliksime objekto apžiūrą, iš anksto pristatysime pakavimo medžiagas. Prisiminkite, kad krausnatis tiek į Šveicariją ar iš jos, reikia planuotis bent 3 savaitėms iki paslaugos teikimo pradžios, nes pasiruošimas truks ilgiau nei įprastai.

Perkraustymas Jums nesukels jokių rūpesčių, nes viskuo pasirūpins mūsų perkaustymo specialistai. O atvykus į nuostabios gamtos šalį teks mėgautis šviežiu oru ir maloniu gyvenimu.


Skaitykite daugiau naudingų patarimų

Visi straipsniai

Visi straipsniai

Stipriausi Lietuvoje 2020