Lietuva – Prancūzija. Tarptautinis perkraustymas

2020-12-17 | Skaitymo laikas: 8 min

Perkraustymas Lietuva – Prancūzija.

Prancūzija – šalis didi savo gilia istorija, pradedant Karoliui Didžiajam, Napoleonu Bonapartu ir baigiant dabartiniu prezidentu Emanueliu Makronu. O prakalbus apie Prancūziją iškart kyla mintys apie šviežius kruasanus, madlenas, meilės miestą Paryžių, Eifelio bokštą, jūrą, gerą vyną ir daug daug kitų dalykų, kurie tikrai palieka teigiamas emocijas. Šalis išties didelė, Prancūzija yra didžiausia valstybė Europos sąjungoje, o jos plotas 64 3801km². Pagal paskutinius duomenis Prancūzijoje gyvena 65 milijonai gyventojų.

Vilnius – Paryžius

Paryžius visiems žinomas labai gerai kaip Prancūzijos sostinė. Paryžius yra kartu ir didžiausias miestas pastatytas Senos upės vingyje, abiejuose upės krantuose. Miestas visame pasaulyje gerai žinomas dėl gausybės istorinių paminklų bei savo unikalios kultūros. Miesto plotas nuo 2013 metų yra 105,4 km². Paryžius išsidėstęs viduryje Paryžiaus žemumos, o vidutinis aukštis yra 65 m virš jūros lygio. Aplink miestą yra du miškai, kurie skirti gyventojams pailsėti nuo miesto šurmulio. Per miestą teka upė Sena, kuri Paryžių skiria į dvi dalis ir jungia su Burgundija–Franš Kontė, bei išteka Lamanšo sąsiauryje. Upė buvo svarbiausias miesto įkūrimo ir vystymosi faktorius.

Vilnius Paryžius

Vilnius Paryžius

Vilnių ir Paryžių skiria apytiksliai 2060km, o keliaujant iki tikslo kertame Lenkijos, Vokietijos bei Belgijos sienas. Kaip ir dažnu atveju keliaujant vargina kelionė iki Balstogės Lenkijoje, o pravažiavus šį miestą atsiveria išties geras Europietiškas kelias, kuriuo jau galima tikrai ramiai ir tvarkingai važiuoti iki pat Paryžiaus. Kelionė savęs ir aplinkinių nesaugančiam vairuotojui gali užtrukti 22 valandas, bet tai tikrai nesaugu, todėl tokiai kelionei primigtinai rekomenduojame pasidaryti tarpinę nakvynę. Juk gyvenam vieną kartą, o streso ir rūpesčiu persikraustymo metu ir taip nestringa. Tokiu būdų atvykimą į Paryžių galite susiplanuoti ne piko metu, išvengiant spūsčių, o jos tikrai nuotaikos neprideda keliaujant didelį atstumą, ypač kai kelionės tikslas jau čia pat.

Paris

Paryžius

Gyventojai

Atvykus į šalį prancūzai jums gali pasirodyti šalti, santūrūs, o kartais net ir arogantiški – tokie jie būna apsupti nepažįstamųjų. Tačiau kiek daugiau pabendravus jie mielai leisis su jumis į kalbas apie meną, literatūrą, muziką, kultūrą, todėl svarbu, kad turėtumėte šiomis temomis ką papasakoti. Taip pat prancūzai vertins jūsų, kaip naujakurio, nuomonę apie šalį. Tik pabuvus ir labiau pažinus prancūzus suprasite ir pažinsite jų įpročius ir mentalitetą. Prancūzai – tauta, mėgstanti skaniai pavalgyti ir jų maisto kultūra gana įdomi. Maistu jie mėgaujasi ir gardžiuojasi, todėl priešpiečiai gali trukti net dvi valandas, o tai mums lietuviams tikrai labai neįprasta, nes mes turime įprotį pavalgyti kuo greičiau ir lėkti vėl savais darbais. Todėl kyla mintis, kad ir mes galėtume pasimokyti būti linksmesni ir įžvelgti daugiau teigiamų dalykų. Mūsų kolektyvo manymu, reikia laiko, kad galėtume atsiriboti nuo darbų ar mus supančios rutinos.

Antikoje ir viduramžiais, dėl daugybės karų, epidemijų ir bado, gyventojų skaičius tarpais sumažėdavo. Tik XIX amžiuje dėl Industrializacijos gyventojų skaičius stipriai išaugo. O apie 1921 m. Paryžiaus gyventojų skaičius pasiekė didžiausią istorijoje gyventojų skaičių, mieste gyveno beveik 3 milijonai gyventojų. O šiuo metu Paryžiaus mieste gyvena 2,148 milijonai gyventojų. Apie 10% visų gyventojų yra ne prancūzai, nors dėl patrauklios kultūros ir kitų sąlygų svetimtaučiai gana greitai „suprancūzėja“. Didžiausios tautinės mažumos: 2 milijonai vokiečių, 1,3 milijonai bretonų, 0,16 milijonai flamų, 0,3 milijonai italų, 0,15 milijonų baskų. Iki II-ojo Pasaulinio karo gyventojų prieaugis buvo labai mažas, kartais mažiau gimdavo negu mirdavo, bet nuo karo pabaigos metų (1945) gimimų skaičius labai pakilo.

Pekraustymo paslaugos Lietuva Prancūzija

Pekraustymo paslaugos Lietuva Prancūzija

Politinė sistema. Prekyba/ekonomika

Prancūzija yra pusiau prezidentinė respublika. Jos vyriausybės vadovas – ministras pirmininkas, kurį paskiria prezidentas. Valstybės vadovas – prezidentas – renkamas per tiesioginius rinkimus. Prancūzijos teritorija suskirstyta į 18 administracinių regionų – 13 Prancūzijos metropolijos regionų (Europoje) ir 5 užjūrio regionus. Visi penki užjūrio regionai ir Sen Martenas (Prancūzijos teritorija Karibuose) laikomi ES dalimi (jie turi atokiausių regionų statusą). Prancūzijos miestas Strasbūras yra vienas iš trijų miestų, kuriuose įsikūrusios oficialios Europos Sąjungos institucijų būstinės. Kiti du tokie miestai yra Briuselis ir Liuksemburgas.

Svarbiausi Prancūzijos ekonomikos sektoriai 2018 m. buvo viešasis administravimas, gynyba, švietimas, žmonių sveikatos priežiūra ir socialinis darbas (22,4 %), didmeninė ir mažmeninė prekyba, transportas, apgyvendinimo ir maitinimo paslaugos (17,8 %), profesinė, mokslo ir techninė veikla, administracinė ir aptarnavimo veikla (14,0 %).59 % Prancūzijos eksporto – tai eksportas į ES valstybes nares (į Vokietiją – 14 %, Ispaniją – 8 %, Italiją ir Belgiją – 7 %), o už ES ribų daugiausia eksportuojama į Jungtines Valstijas (8 %) ir Kiniją (4 %).69 % importo sudaro importas iš ES valstybių narių (Vokietijos – 18 %, Belgijos – 10 %, Nyderlandų – 8 %), o už ES ribų – po 5 % iš Jungtinių Valstijų ir Kinijos.

Prancūzijos įmonės

Prancūzijos įmonės

Laisvalaikis

Visų lankytinų vietų Prancūzijoje yra tikrai labai daug, o visoms aplankyti reikėtų skirti labai daug laiko. Tad aptarkime pagrindinius lankytinus objektus šioje šalyje ar meilės mieste Paryžiuje.

  1. Eifelio bokštas (Tour Eiffel) – vienas iš Paryžiaus simbolių, nors buvo statytas tik kaip laikinas statinys. Šis 324 m aukščio bokštas buvo pastatytas 1889 m. siekiant paminėti Revoliucijos šimtmetį. Į bokšto viršų galima užkilti liftu, o jei neabejojate savo fizine forma, ir pėsčiomis – įveikus 1665 pakopas.
  2. Eliziejaus laukai (Avenue des Champs Elysees) – bene geriausiai žinoma Paryžiaus gatvė, užtvindyta restoranais, kavinėmis ir madingomis parduotuvėmis. Plati ir tiesi tarsi styga alėja driekiasi nuo Santarvės aikštės iki Triumfo arkos
  3. Triumfo arka (Arc de Triomphe), arka buvo pradėta statyti paties Napoleono užsakymu ir turėjo būti skirta pergalei Austerlice paminėti. Tačiau statinys buvo baigtas jau nuvertus didįjį prancūzų karvedį. Triumfo arka gausiai išpuošta reljefais ir skulptūromis. Galima užkilti į apžvalgos aikštelę.
  4. Luvras (Musee du Louvre) – muziejus, visame pasaulyje garsėjantis viena iš vertingiausių meno kolekcijų – kuriam nuodugniai ištyrinėti vienos dienos nepakanka. Viduramžiais šioje vietoje buvo tvirtovė, vėlesniais laikais pastatai buvo perstatinėjami, plečiami. Muziejuje galima apžiūrėti 15-19 a. žymiausių Europos tapytojų, skulptorių darbus, senovės Rytų, Egipto, Antikinės Graikijos ir romėnų meno kūrinius, Prancūzijos karališkąsias brangenybes ir kt.
  5. Disneilendas. Planuojant apsilankymą Disneilende, geriausia yra tam paskirti visą dieną. Tai yra vienas lankomiausių atrakcionų parkų visoje Europoje, ir labiausiai lankomas atrakcionų parkas Prancūzijoje. Čia įsikūrę du teminiai parkai – Disneilendas (įkurtas 1992 m.) ir Volto Disnėjaus studija-parkas, veikiantis nuo 2002 m. Norint patekti į magiškąjį pasakų pasaulį tereikia sėsti į priemiestinį RER traukinį, kuris nuo Paryžiaus centro iki teminio parko važiuoja apie 40 minučių.
  6. Didžiųjų Alpių kelias (Route des Grandes Alpes) – tai įspūdingas automobilių maršrutas, kurio ilgis – 700 km. Maršrutas prasideda Tonono (Thonon) mieste prie Ženevos ežero ir tęsiasi per Alpes iki pat Viduržemio jūros pakrantės. Tai kelias, vingiuojantis pro kvapą gniaužiančius Alpių slėnius ir į dangų šaunančias viršukalnes, atšiaurias kalnų perėjas ir rūsčias mėnulio paviršių primenančias uolėtas kalvas. Tai kelias, vietomis susiaurėjantis iki vos vienam automobiliui pakankamo pločio ir viliojantis dviratininkus išbandyti savo jėgas. Tai kelias, nuo kurio paslaptingais Alpių takeliais šakojasi daugybė pėsčiųjų maršrutų.

Perkraustymo eiga Lietuva – Prancūzija

Kaip įprasta prieš ruošiantis keisti savo gyvenamąją vietą, skirkite kelias dienas daiktų peržiūrėjimui. Tikrai nustebsite, kiek kiekvienas žmogus turi nenaudojamų ar visiškai nereikalingų daiktų. Atsirūšiavę, nereikalingus daiktus padovanokite draugams ar pažįstamiems, ar tiesiog utilizuokite. Po peržiūros matysite kiek turite daiktų ir ką tikrai norite matyti savo naujuose namuose.

Perkraustymo paslaugos Lietuva Prancūzija

Tarptautiniai perkraustymai. Pelikanai.lt

Kai jau turite pervežamus daiktus kreipkitės į perkraustymo paslaugų kompaniją, kuriai pateikę tikslų daiktų kiekį palengvinsite paskaičiavimą paslaugų teikimo kainai nustatyti. Atminkite, kad kuo tiksliau yra žinomi pervežami daiktai, tuo tikslesnė bus paslaugų kaina. O sutarus visas detalės dėl perkraustymo, belieka laukti tos dienos, kai perkraustymo paslaugų komanda atvyksta pas jus visiškai pasiruošę ir žinodami koks perkraustymo darbas jų laukia. Visa tai daro įtaka paslaugų kokybei ir jūsų daiktų saugumui.

Pasikrovus automobiliui, galite vykti į naujus namus, ir laukti savo daiktų. Atminkite, kad profesionalai atvyksta visuomet sutartu laiku, turime mintyje ne dienos tikslumu , o iš anksto sutartą valandą. Mėgstame tikslumą ir gerbiame Jūsų bei savo laiką.

Poilsis, kaip ir visiems reikalingas, bet Jūsų atvykote į meilės ir skanaus maisto miestą. Tad leiskite sau, bent savaitgalį praleisti tik sau. Aplankykite kelis žymius objektus, o tuo tarpu prisėskite ir papietaukite, taip kaip pietauja patys prancūzai. Tik niekur neskubėkite..

Taip pat skaitykite: Perkraustymai Europoje. Lietuva -> Lenkija.


Skaitykite daugiau naudingų patarimų

Visi straipsniai

Visi straipsniai

Stipriausi Lietuvoje 2020