Lietuva – Lenkija. Perkraustymai Europoje.

2021-06-16 | Skaitymo laikas: 3 min
Lenkija Lietuva

Lenkija.

Perkraustymas Lietuva – Lenkija.

Lenkija yra vidurio Europos valstybė. Vakarauose ribojasi su Vokietija, pietuose – su Čekija ir Slovakija. Rytuose ribojasi su Ukraina bei Baltarusija, o šiaurėje – su Lietuva ir Kaliningradu. Tai yra didžiausia Lietuvos kaimynė bei Lietuvos vartai į Europą. Lenkija yra gana didelė valstybė, turinti Baltijos jūros pakrantę šiaurėje, o pietuose – Tatrų kalnus. Vykdant perkraustymus į kitas Europos šalis, Lenkiją būtina pravažiuoti. Dažniausiai ir Varšuvą.

Perkraustymo paslaugos Vilnius – Varšuva.

Lenkijos sostinė – Varšuva. Mūsų šalies sostinė Vilnius yra nutolęs maždaug 500 kilometrų atstumu bei yra dažniausia perkraustymo kryptis iš Lietuvos. Varšuva taip pat yra ir didžiausias Lenkijos miestas, su 1,75mln. gyventojų. Iš Vilniaus Varšuvą galima pasiekti automobiliu per maždaug 6-7 valandas, taigi, priklausomai nuo kraustymo apimties, darbus galima atlikti per 1-2 darbo dienas. Jei perkraustymas vyksta į kitą Lenkijos miestą, darbų kaina bei atlikimo terminai priklauso nuo to, kaip toli nutolęs miestas nuo Lietuvos bei perkraustomų daiktų kiekio.

 

Gdanskas Vilnius

Gdanskas Vilnius

Gyventojai

38 milijonus gyventojų turinti Lenkija yra 6-a šalis Europos Sąjungoje bei 37-a šalis pagal gyventojų skaičių. Šiuo metu dėl emigracijos ir smarkaus gimstamumo sumažėjimo Lenkijos gyventojų skaičius iš lėto mažėja. Šaliai įstojus į Europos Sąjungą, nemažai lenkų emigravo į vakarų Europos šalis, daugiausiai į Jungtinę Karalystę, Vokietiją ir Airiją.

Ekonomika

Šalyje žlugus komunizmui Lenkija aktyviai ėmėsi liberalizuoti ekonomiką. Ėmė sparčiai plėstis privatus sektorius. Šiuo metu Lenkija yra vidutiniškai išsivysčiusios ekonomikos šalis. Aptarnavimo sferoje sukuriama du trečdaliai BVP. Vis dėlto aukštas nedarbo lygis ir biurokratinės kliūtys bei korupcija išlieka opiausiomis šalies problemomis. Lenkijoje yra šių gamtinių išteklių: akmens anglies, švino, cinko, gamtinių dujų, druskos. Šalyje išvystyta mašinų pramonė, metalurgija, tekstilės pramonė. Žemės ūkyje dirba apie 16% Lenkijos gyventojų, tačiau šios ūkio šakos našumas nedidelis, vyrauja smulkūs ir vidutiniai ūkiai, daugiausia auginantys grūdines kultūras, cukrinius runkelius. Taipogi auginamos kiaulės, galvijai.

Lenkija. Lankytinos vietos.

Krokuvos senamiestis. Lenkijoje siūlome aplankyti Krokuvos senamiestį. Krokuva daugelį metų buvo Lenkijos sostinė. Miestas pasižymi išskirtine ir didinga architektūra.

Vieličkos druskų kasykla. Nuo XIIIa. veikusi Wieliczka druskų kasykla, saugoma Unesco organizacijos, yra viena įdomiausių lankytinų vietų Lenkijoje. Giliai po žeme raizgosi ilgi koridoriai, plyti erdvios galerijos – požeminis pasaulis, pasakojantis apie druskos kasėjų kasdienybę.  Bendras druskos kasyklų labirinto, išsidėsčiusio net 9 lygiais, ilgis – apie 300 km.

Aušvico koncentracijos stovykla. Dar vienas ypač lankomas objektas Lenkijoje – Aušvico koncentracijos stovykla. Tai vieta, liūdnai primenanti apie vieną šiurpiausių pasaulio istorijos etapų – nacistų įkurtas koncentracijos stovyklas Antrojo pasaulinio karo metu. Greta ramaus Osvencimo miestelio buvusioje mirties stovykloje įkurtas atminties muziejus giliai sukrečia ir priverčia susimąstyti apie žmogiškąsias vertybes.

Perkraustymas Lietuva Lenkija

Perkraustymo paslaugos Lenkijoje

Perkraustymas Lietuva – Lenkija. Eiga.

Jei norite kraustytis iš Lietuvos į Lenkiją ar atvirkščiai, susisiekite su mūsų darbuotojais elektroniniu paštu arba telefonu, žinoma, Facebook irgi ne išimtis. Pateikite mums kuo detalesnį, norimų perkrausyti, daiktų sąrašą. Tokiu būdu įvertinsime perkraustymo apimtį, nustatysime poreikį pakavimo medžiagoms bei pateiksime Jums pasiūlymą. Kruopščiai supakuosime bei išpakuosime Jūsų daiktus, išrinksime ir surinksime baldus. Esant poreikiui, atliksime objekto apžiūrą, iš anksto pristatysime pakavimo medžiagas.

Perkraustymas Jums nesukels jokių rūpesčių, nes viskuo pasirūpins mūsų perkaustymo specialistai.

Taip pat skaitykite: Perkraustymas į užsienį. Lietuva – Nyderlandai. Pelikanai


Skaitykite daugiau naudingų patarimų

Visi straipsniai

Visi straipsniai

Stipriausi Lietuvoje 2020