Perkraustymas į užsienį. Lietuva – Nyderlandai.

2020-05-14 | Skaitymo laikas: 6 min
Lietuva Nyderlandai

Atrodytų, jog Nyderlandai yra viena plokščiausių valstybių Europoje ir gal net Pasaulyje, o tai reiškia, kad ir perkraustymas į šią šalį turėtų būti lengvesnis. Ar tikrai? Pateikiame trumpa apžvalga kraustymui Lietuva – Nyderlandai.

Atstumas. Vilnius – Amsterdamas.

Vėjo malūnų ir tulpių sostin vadinamas Amsterdamas nuo Vilniaus yra nutolęs 1660 km. atstumu. Reiškia, jog kelionė automobiliu, kurį vairuotų žmogus mėgstantis saulėgrąžas ir nemėgstantis miegoti, užtruktų apie 17-18 valandų, jeigu nesusidurtumėte su automobilių spūstimis. Keliaujant perkraustymo paslaugas teikiančiai įmonei, kurį ypatingai saugo Jūsų daiktus, kelionė užtruktų dvigubai daugiau (nakvynė viešbutyje, poilsis ir geri pusryčiai yra būtini norint įvykdyti perkraustymo paslaugas puikiai). Taip pat yra aišku, jog kraustant daiktus iš Lietuvos į Nyderlandus, reikėtų pravažiuoti Lenkiją ir Vokietiją, kol pasiektume kelionė tikslą. Atstumas yra viena iš dalių, kuris sudaro perkraustymo paslaugos kainą.

Gyventojai

Lietuva - Nyderlandai

Lietuva Nyderlandai

Nors Nyderlandų plotas yra dvigubai mažesnis nei Lietuvos, tačiau ten gyvena net 17 mln. gyventojų. Plotas mažas, gyventojų daug.. tai kaip čia gali būti, kad olandai yra vieni laimingiausių žmonių pasaulyje?? Olandai yra draugiški, atviri, drąsūs ir besišypsantys bei žinantys ko nori gyvenime. Taigi galime drąsiai patvirtinti faktą, jog olandai yra vieni laimingiausių gyventojų pasaulyje. Jie patenka į TOP-5 pagal laimės indeksą. Nyderlandai yra viena iš aukščiausių tautų pasaulyje: vidutinis suaugusio vyro ūgis yra 1 m 85 cm, o suaugusios moters yra 1,68 m. Taigi, jeigu ieškote į poras modelio, prašome pasidairyti Nyderlanduose, o sužavėjus vyrą ar moterį, pasiūlyti kraustytis į Lietuvą ir parodyti mūsų šalies žavesį. Prieš tai, žinoma, dar galite pasiimti dviratį ir puikiai praleisite laiką. Ten dviračių takai puikiai išvystyti visoje šalyje. Taip pat Nyderlandai yra ir viena saugiausių šalių dviratininkams. Įdomu tai, kad visoje šalyje automobilių statymas yra mokamas. Apmokestinama bent 10 centų už valandą.

Šalyje gyvena 81 procentas olandų. Kitų šalių atstovai yra iš Turkijos, Vokietijos arba Afrikos ar Azijos.

Lietuvių bendruomenė Nyderlanduose

Nyderlanduose oficialiai gyvena 1 proc. visų užsienyje gyvenančių tautiečių, kai pvz.: Jungtinėje Karalystėje lietuviai sudaro net 20 procentų. Didžioji dalis emigravusiųjų yra 15-64 metų grupei priklausančių gyventojų. 2020 metų duomenimis iš viso skaičiuojama 8 000 gyventojų iš Lietuvos. Kaimynėje Belgijoje lietuvių bendruomenę sudaro apie 3000 lietuvių, o Vokietijoje net 56 000. Kraustymo paslaugos į Vokietiją bei iš jos yra kur kas populiaresnės.

Perkraustymas Amsterdame

Perkraustymo paslaugos Amsterdame

 

Politinė sistema. Prekyba/Ekonomika

Prieš pakeliant sparnus į kitą šalį, siūlome trumpai peržvelgti Nyderlandų valdymo sistemą bei statistiką prekyboje ir ekonomikoje. Tai yra parlamentinė konstitucinė monarchija, vyriausybės vadovas yra ministras pirmininkas, o valstybės vadovas – monarchas. Vykdomosios valdžios galias turi ministrų taryba. Šalis suskirstyta į 12 provincijų ir 388 savivaldybes. Ji taip pat padalyta į 22 vandenų apskritis, kurias valdo vykdomoji valdyba, turinti vandens valdos reikalų kompetenciją. Nyderlandams taip pat priklauso 6 užjūrio kraštai ir teritorijos Karibų jūros regione.

Svarbiausi Nyderlandų ekonomikos sektoriai 2019 m. buvo viešasis administravimas, gynyba, švietimas, žmonių sveikatos priežiūra ir socialinis darbas (20,8 %), didmeninė ir mažmeninė prekyba, transportas, apgyvendinimo ir maitinimo paslaugos (20,6 %), profesinė, mokslo ir techninė veikla, administracinė ir aptarnavimo veikla (15,4 %).

Laisvalaikis

Kol Jūsų dėžės ir lagaminai po truputį pildosi gyvenimo vietos keitimo nuotykiui, galvoje tikriausiai sukasi ir mintys, kaip atrodys pirmosios savaitės Nyderlanduose. Šiais laikais streso pakanka iš visų pusių (perkraustymas be streso yra būtinas), tad tikrai rekomenduojame įsivažiuoti į naują gyvenimo etapą iš lėto ir praleisti laiką smagiai besižvalgant po lankytinas vietas Nyderlanduose. Pateikiame TOP 5:

  1. Madurodam miniatūrų parkas. Šioje vietoje galima išvysti žymiausius olandų pastatus bei ištisus miestus. Tai yra puiki galimybė per kelias valandas apkeliauti visus Nyderlandus. Madurodame galima iš arti stebėti kylančius lėktuvus Šipholio oro uoste ar iškraunamus krovinius Roterdamo uoste ar susipažinti su Olandų aukso amžiumi ir išvysti didžiausius olandų atradimus.

    De Hoge Veluwe parkas

    Parkas De Hoge Veluwe

  2. Volendam miestas. Čia galėsite paragauti rūkytų ungurių ir kitų jūros gėrybių, taip pat pasigrožėti ypatinga, nepakartojamo grožio architektūra – mažais, vienas prie kito per metrą įsikūrusiais žvejų nameliais
  3. Euromast bokštas Roterdame. Suprojektuotas 1960 metais, įžymusis bokštas buvo 100 metrų aukščio. Po aštuonerių metų medicinos fakultetas bokštą paaukštino 14 metrų. Vėliau buvo nuspręsta padidinti Euromast aukštį dar 85 metrais. Taigi dabar tai yra aukščiausias pastatas (199 metrai) Roterdame, nuo kurio atsiveria beprotiško grožio vaizdas.
  4. De Hoge Veluwe parkas. Kerinti gamta čia suformuota dėka ledynmečio, o vietomis parkas netgi gali priminti lietuvišką pajūrį – čia gausu smėlio kopų. Negana, šis parkas gali pasigirti vienais gražiausių šalyje dviračių ir pėsčiųjų takais, o pasivaikščiojimo metu gali sutikti laukinių briedžių. Gal būtų smagu ir į Lietuvą perkraustyti kelias beždžionėles?
  5. Ševeningeno paplūdimys. Populiariausias paplūdimys Nyderlanduose, žinomas dėl kasmetinių renginių, tokių kaip Aitvarų ir Fejerverkų festivaliai. Tai didžiulis paplūdimys, kuriame galima rasti įvairių atrakcijų: muziejų, skulptūrų sodų, parduotuvių kvartalą ir daugybę kavinių.

Perkraustymo eiga:

Užklausa

Patariame kreiptis į mus, likus ne mažiau nei 2 savaites iki planuojamo perkraustymo Lietuva – Nyderlandai. Kraustantis į Lietuvą, pageidaujama kreiptis likus 4 savaitėms iki norimo grįžimo į gimtinę. Užklausą pateikti galite elektroniniu paštu, skambučiu arba facebook pagalba.

Apžiūra

Klientui visuomet siūlome atlikti perkraustomų daiktų apžiūrą, jeigu tai yra įmanoma. Susipažįstame su klientu, išgirstame jo poreikius. Tuo pačiu pasižymime ir išsikrovimo vietos niuansus. Įvertiname kokio inventoriaus, kiek darbuotojų ir laiko reikės įvykdyti saugų perkraustymą.

Amsterdamas - Vilnius

Perkraustymo paslaugos Amsterdame. Laisvas laikas.

Vykdymas

Sukirtę rankomis ir pasirašę sutartis, pradedame vykdyti užsakymą. Atvežame pakavimo medžiagas nurodytu adresu, kad klientas neskubėdamas galėtų pradėti pakuotis ir žymėtis daiktus kelionei Lietuva – Nyderlandai.

Poilsis

Kaip sakė žymus vokiečių filosofas Imanuelis Kantas: „Vienas nuoširdžiausių ir tyrų džiaugsmų yra poilsis po darbo“. Tikriausiai ne kartą esate tai patyrę, kuomet po sunkios darbo dienos arba atliktos užduoties, aplanko fantastiškas jausmas. Taigi linkime žinoti ką ir kur dirbti bei kaip pailsėti po darbų arba sėkmingo perkraustymo.

 

Taip pat skaitykite: Kaip tinkamai išsirinkti perkraustymo paslaugas teikiančią įmonę?

Skaitykite daugiau naudingų patarimų

Visi straipsniai

Visi straipsniai

Stipriausi Lietuvoje 2020