Kaip tinkamai išsirinkti perkraustymo paslaugas teikiančią įmonę?

Norint, kad perkraustymas taptų streso nekeliančia veikla, labai svarbu išsirinkti tinkamą perkraustymo paslaugas teikiančią įmonę – tokiu būdu jūs išsaugosite brangų savo laiką, o tai reiškia ir pinigų bei svarbiausiai sutaupysite savo sveikatą, pasamdydami tikrai profesionalius darbuotojus. Aukšto lygio aptarnavimas, tarptautinė ir ilgalaikė patirtis, sveiki ir tvarkingi darbuotojai bei visada malonus bendravimas yra būtent tai, ko jums reikia renkantis geriausią perkraustymo paslaugas atliekančią įmonę. Dauguma įmonių teigia, kad jos yra geriausias pasirinkimas tiek profesionalumo, tiek kainos atžvilgiu, tačiau tai ne visada gali būti tiesa. Dažnai įmonėse dirbantys darbuotojai nėra tinkamai kvalifikuoti, nebaigę specialių mokymų, neatsakingai žiūri į jiems skiriamą darbą. Šiuo atveju pažeidžiami perkraustomi daiktai, ištepamos perkraustomos patalpos ir ilgam laikui sugadinama nuotaika, prarandama daugiau pinigų nei perkraustymas kainavo bei lieka prasčiausi atsiminimai iš perkraustymo. Užsakant kraustymo paslaugas, klientas turi įsitikinti, kad įvykus tokiam incidentui (pas tikrus kraustymo asus, tai pasitaiko labai retai), perkraustymo paslaugas teikianti įmonė atlygins už visus padarytus nuostolius.

Dažniausiai daroma klaida, kai klientas pasirenka perkraustymo paslaugas teikiančia įmonę, kuri paslaugą gali atlikti greičiausiai (sekančią ar net ta pačią dieną). Adekvati ir profesionali įmonė turi užsakymų bent 2 savaites į priekį, darbai yra planuojami, o tai reiškia, kad jie bus atlikti tinkamai. Taigi, prieš nusprendžiant, kurią įmonę rinktis, turėtumėte skirti laiko ir pasidomėti šiais dalykais:

  1. Kiek metų įmonė „verčiasi“ perkraustymo paslaugomis? Žinoma, ilgi metai versle nereiškia, kad įmonė tinkamai atlieka paslaugas, tačiau darbuotojai, kurie ilgai dirba šioje srityje, yra labiau kompetentingi ir išmanantys savo darbą, tinkamai panaudoja savo žinias, operatyviai sprendžia problemas. Geri rezultatai reiškia, kad paslaugų tiekėjas paslaugas atlieka laiku ir be jokių pažeidimų.
  2. Ar įmonė turi draudimą? Turite įsitikinti, kad jūsų pasirinkta įmonė turi draudimą, kadangi įvykus nelaimingam atsitikimui, ji turėtų kompensuoti visus nuostolius. Visuomet galite prašyti papildomo draudimo. Kitu atveju, galite patirti nuostolių ir be jums reikalingų bei svarbių daiktų.
  3. Ar paslaugos tiekėjas turi visą reikiamą įrangą užsakymo atlikimui? Vykstant net ir paprastam kraustymui, kuomet yra tik dėžės ir smulkūs daiktai, įranga visuomet yra būtina (ji ne tik palengvina kraustymo darbuotojų darbus, tačiau ir sutaupo Jums perkaustymo darbų laiką, o tai reiškia ir pinigų). Kai perkraustomi daiktai turi itin didelį svorį (pianinai, seifai, staklės bei įvairūs gamybiniai aparatai), yra būtina turėti tam skirtą specialią įrangą (vežimėliai, pledai, kėlimo bei tvirtinimo diržai, hidrauliniai ratukai, keltuvai ar net kranai). Perkraustomi smulkūs daiktai visuomet turi būti sudėti į dėžes, o didesnieji apsaugoti specialiais apsauginiais pledais. „Jautresni“ daiktai, kaip meno kūriniai kartais turi būti dedami į specialiai tam sukurtas dėžes.
  4. Ar paslaugos tiekėjas siūlo pilną perkraustymo paslaugos paketą? Įsitikinkite, ar jūsų pasirinkta įmonė jums gali pasiūlyti pilną paslaugos atlikimą – daiktų išrinkimo, pakavimo, pervežimo, baldų surinkimo bei išrikiavimo į jiems skirtas vietas paslaugas. Taip pat ar gali pasiūlyti daiktų saugojimo paslaugą.
  5. Ar įmonė pati atlieka tarptautinius užsakymus, ar pasitelkia subrangovus? Dauguma šiuolaikinių žmonių yra linkę keisti gyvenamas vietas ne tik jų esamoje šalyje, bet ir keliauja kelis ar keliolika tūkstančių kilometrų. Taigi, kraustantis į kitą šalį ir užsisakant perkraustymo paslaugas, turėtumėte pasidomėti, ar paslaugos tiekėjas pats atlieką visą užsakymą, ar kitoje šalyje naudojama kitos perkraustymo įmonės paslaugos.
  6. Pasidomėkite rekomendacijomis. Jei perkraustymo paslaugas teikianti įmonė tvarkingai atlieka savo darbą – teigiamų atsiliepimų tikrai rasite. Taigi, skirkite savo laiko ir patikrinkite rekomendacijas bei atsiliepimus apie įmonės veiklą, juk geriausia reklama yra perduodama iš lūpų į lūpas.
  7. Paprašykite pateikti sąmatą prieš perkraustymo užsakymo vykdymą. Prieš pradedant kraustytis, svarbu žinoti, kiek jums visa tai kainuos. Jei perkraustymo apimtys yra didelės, dažnu atveju, perkraustymo vadybininkai atvyksta į vietą įvertinti kraustymo apimties. Jei tokios galimybės nėra, detaliai informuokite juos su kraustomų daiktų kiekiu, kad būtų įmanoma apskaičiuoti kraustymo kainą. Tuomet jums belieka nuspręsti, ar pasiūlyta suma jus tenkina.
  8. Kokiu būdu bus atsiskaitoma už paslaugas? Prieš užsisakydami perkraustymo paslaugas, pasidomėkite, kokiu būdu bus galima atsiskaityti už paslaugas, ar tiekėjas gali jums išrašyti sąskaitą-faktūrą.
  9. Ar perkraustomus daiktus galite susipakuoti patys? Jei pageidaujate asmeninį turtą susipakuoti patys, pasidomėkite, kokiu būdu tai daryti, kokios turėtų būti pakavimo medžiagos. Žinoma, įmonė gali jums pristatyti jų naudojamas pakavimo medžiagas, jums tik liks viską saugiai supakuoti. Taip pat galima užsisakyti ir darbuotoją, kuris padėtų tinkamai supakuoti daiktus.
  10. Kiek laiko užtruks visas perkraustymo procesas? Pateikite užklausą kelioms įmonėms, taip galėdami palyginti ir išsirinkti jums tinkamą. Nuo galutinio perkraustymo laiko priklausys apmokėjimo suma. Ar pavyks viską atlikti per vieną dieną, ar jums papildomu tarifu teks mokėti už viršvalandžius. Pasistenkite sutaupyti laiko ir pinigų.

Taigi, turėdami visus atsakymus į šiuos klausimus, jums bus daug lengviau išsirinkti profesionaliausią perkraustymo paslaugas teikiančią įmonę, sutaupysite laiko ir pinigų. Linkime sklandaus ir malonaus kraustymosi proceso!