Lietuva – Vokietija. Perkraustymas Europoje.
VOKIETIJA
Kas sukasi galvoje išgirdus šios šalies pavadinimą? Automobiliai (Mercedes, BMW, Volkswagen), miestai (Frankfurtas, Hamburgas, Miunchenas, Berlynas, Brėmenas), alus ir mėsa, October fest, futbolas, istorija, muziejai, Berlyno siena, M. Schummacheris ir t.t. Vokietija yra šalis apie kurią galima kalbėti ir kalbėti arba bet kada pradėti ir pratęsti pokalbį.
Oficialus šalies pavadinimas yra Vokietijos Federacinė Respublika (VFR). Vokietija yra federacinė parlamentinė respublika, kuri susideda iš 16 federacinių vienetų. Šalies sostinė ir didžiausias miestas – Berlynas. Šiaurėje ribojasi su Danija, rytuose – su Lenkija ir Čekija, pietuose – su Austrija bei Šveicarija, vakaruose – su Prancūzija, Liuksemburgu, Belgija ir Nyderlandais.
Vokietija yra didžiausia valstybė Europoje pagal gyventojų skaičių, kuris siekia 83 milijonus gyventojų. Šiaurės vakaruose Vokietija prieina prie Šiaurės jūros, šiaurės rytuose – prie Baltijos jūros. Šalies plotas yra 357 111 km² , o pagal BVP yra 4 šalis pasaulyje ir yra laikoma viena turtingiausių ir ekonomiškai pajėgiausių šalių pasaulyje bei priklauso JTO, OECF, NATO, ESBO, G7 ir kt.
Perkraustymo paslaugos. Vilnius – Berlynas.
Vokietijos sostinė, bei didžiausias miestas – Berlynas, kuriame gyvena apytiksliai 3 600 000 gyventojų. Po Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš Europos Sąjungos, Berlyno miestas užėmė 1-ą vietą pagal gyventojų skaičių (prieš tai nr.1 buvo Londonas). Berlynas yra politinis, kultūrinis ir ekonominis šalies centras. Šis miestas garsėja savo istoriniais paminklais, muziejais, meno galerijomis ir didelėmis parkų erdvėmis. Tai yra vienas iš Europos kultūros ir švietimo centrų.

tarptautiniai perkraustymai
Atstumas nuo Vilniaus iki Berlyno 1060 kilometrų, kurie driekiasi didžiają dalime per Lenkiją, kurioje išties vis smagu važiuoti dėl gerėjančių kelių, ypač jei pavykstą Varšuvą pervažiuoti be didesnių spūsčių. Patarimas: jeigu daiktus pakuojate patys, nepatingėkite ir viską supakuokite į dėžes, o ant jų surašykite trumpą informaciją apie dėžių tūrinį. Vykdant kraustymą Lietuva – Vokietija, o tiksliau perkraustymo paslaugą Vilnius – Berlynas galima atlikti išties sklandžiai ir greitai. Labai pasitengus ir neturint didelio kiekio daiktų, savo naujuose namuose Berlyne, daiktus galite turėti ir sekančią dieną. Taip pat kaip visada reikia žinoti iš anksto kur tiklsiai reikia pristatyti daiktus, nes darbuotojai, atliekantys kraustymą, turi žinoti ir numatyti kur ir kaip bus pastatytas krovinins automobilis. Žinoma, jei perkraustymas vyksta į kitą Vokietijos miestą, darbų kaina bei atlikimo terminai priklauso nuo to, kaip toli nutolęs miestas nuo Lietuvos, kokių paslaugų yra pageidaujama, bei perkraustomų daiktų kiekio.
Gyventojai
Valstybinė kalba yra vokiečių. Vokiečių kalba kaip valstybinė dar vartojama Austrijoje, Lichtenšteine, ir viena iš oficialių kalbų Šveicarijoje, Liuksemburge ir Belgijoje. Kiti didžiausi Vokietijos miestai pagal gyventojų skaičių: Hamburgas 1 831 000, Miunchenas 1 457 000, Kiolnas 1 081 000, Franfurtas prie Maino 747 000, Štutgartas 633 000.
Politinė sistema
Vokietija yra federacinė parlamentinė demokratinė respublika. Dabartinė Vokietijos Konstitucija buvo priimta 1949 metais. Valstybės vadovas – federacijos prezidentas (Bundesprezidentas), jį 5 metų kadencijai kartu renka Bundestagas ir Bundesratas. Prezidentas tėra simbolinė figūra, atliekanti reprezentacines ir tarpininkavimo funkcijas. Įstatymų veto teisės prezidentas neturi. Prezidentas skiria tik tam tikrus valstybės tarnautojus (ambasadorius, konsulus).Įstatymų leidžiamoji valdžia – Bundestagas (renkamas tiesiogiai) bei federalinėms žemėms atstovaujantis Bundesratas. Bundestagas renkamas 4 metams slaptu, lygiu, tiesioginiu, proporciniu balsavimu. Bundestagą sudaro 603 atstovai, veikia 3 frakcijos – krikdemai (CDU/CSU), socialdemokratai (SPD) ir Žalieji. Vyriausybei vadovauja federalinis kancleris (Bundeskancleris), renkamas parlamento. Vokietija yra viena iš Europos Bendrijų steigėjų, viena iš didžiųjų ES narių, kartu su Prancūzija, Italija daugiausiai balsų ES institucijose turinti valstybė narė. Kartu su Prancūzija Vokietija atlieka iš esmės vadovaujantį vaidmenį. Pagrindinė Europos Sąjungos plėtros šalininkė. Siekia stiprinti Europos Sąjungos politinį, gynybinį ir saugumo bendradarbiavimą, nuolatinės vietos Jungtinių Tautų Saugumo taryboje (nurodydama, kad ją remia Prancūzija ir Japonija).
Ekonomika
Trumpai:
- Šalies BVP sudaro 24,2 proc. viso Europos Sąjungos BVP;
- Bendrasis vidaus produktas: 4 591 trilijonų USD (2024 m.);
- BVP vienam gyventojui: 54 291 EUR (2024m.).
Kaip ir daugelyje industrializuotų šalių pagrindinis Vokietijos ekonomikos sektorius yra paslaugos, kurios apima turizmą, prekybą, bankus, draudimą, žiniasklaidą ir sukuria apie 72% BVP.
Vokietijoje yra itin išplėtota pramonė, kuri sukuria 27.2% bendrojo vidaus produkto, svarbiausios pramonės šakos – chemijos pramonė, metalurgija, mašinų ir automobilių gamyba (sudaro daugiau nei penktąją dalį eksporto), elektronikos prekių gamyba. Garsūs yra vokiški tekstilės gaminiai, vaistai. Centrinio Rūro anglių baseine iškasama daug rudųjų anglių, arba lignito, kuris vartojamas kaip kuras gamyklose, taip pat išgaunamos gamtinės dujos.
Iš 500 didžiausią apyvartą pasaulyje turinčių kompanijų 37 yra įsikūrusios Vokietijoje. Tarp jų didžiausios įmonės yra Volkswagen, Daimler, Allianz, E.ON, Siemens, Metro, BASF, Deutsche Telekom, BMW ir Munich Re Group. Pagal darbuotojų skaičių didžiausios įmonės yra Deutsche Post, Siemens ir Volkswagen. Pasaulinės reikšmės prekių ženklai yra Mercedes-Benz, SAP AG, BMW, Adidas, Puma, Audi, Porsche, Volkswagen, Infineon, Henkel ir Nivea.

Žymiausi Vokietijos prekiniai ženklai
Žemės ūkis turi mažesnę reikšmę, išskyrus gyvulininkystę ir bulvių bei javų auginimą. Žemės ūkyje sukuriamos 0.9% BVP.Didžiausios kasmetinės, tarptautinės prekybos mugės ir kongresai vyksta keliuose Vokietijos miestuose tokiuose kaip Hanoveryje, Frankfurte prie Maino ir Berlyne.
Klimatas
Kadangi šalis labai didelė, kiekvienas kraštas turi išskirtinių klimato savybių. Pavyzdžiui, Alpių pusėje žiemą visada gausu sniego, o vasarą jis išsilaiko kalnų viršūnėse. Vakarinėje šalies dalyje daug švelnesni orai. Vokietijos klimatas priskiriamas prie vidutinių platumų. Didelė dalis priklauso jūriniam klimatui, čia daro įtaką Golfo srovė, kuri švelnina orus. Berlynas, esantis Vokietijos Rytuose, savo orais mažai kuo skiriasi nuo mums įprastų Lietuvoje. Vasarą temperatūra vidutiniškai pakyla iki 18 laipsnių šilumos, o žiemą nukrenta iki –1 laipsnio šalčio. Šiluma laikosi gana ilgai iki spalio vidurio, o pavasaris, nešinas maloniais orais, ateina jau balandžio pradžioje.

Lindau prie Bodensee
Lankytinos vietos
Norint aplankyti visas gražias Vokietijos vietas prireiks tikrai labia daug laiko. Todėl pateiksime tik kelias vietas kurias mūsų manymų tikrai verta aplankyti.
Berlyno katedra – XIX amžiuje pastatyta neobarokinė katedra stūkso vadinamojoje Berlyno Muziejų saloje.
Muziejų sala – tai unikali Berlyno vieta, kurioje susitelkę net keletas pasaulinio garso muziejų. Muziejų saloje įsikūrę 5 žinomiausi Berlyno muziejai – Pergamo, Senasis, Naujasis, Bode muziejai ir Senoji nacionalinė galerija, kurie kartu yra įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.
Brandenburgo vartai – architektūros paminklas, buvę miesto vartai. Ilgus metus Brandenburgo vartai buvo Vokietijos padalinimo, o nuo 1989 m. – Vokietijos suvienijimo simboliu.
Noišvanšteino pilis – viena gražiausių pilių Vokietijoje, pastatyta Bavarijos karaliaus Liudviko II 1869 m. Noišvanšteino pilis, dažnai dar vadinama „pasakų pilimi“.
Berlyno siena – 1,3 km ilgio betoninė siena, Šaltojo karo metu skyrusios Rytų ir Vakarų Vokietiją. Ant išlikusios sienos atkarpos galima pamatyti padalintos Vokietijos ir jos susivienijimo epochą įamžinusius paveikslus – grafičius.
Ulmo katedra – aukščiausia pasaulyje bažnyčia. Jos vakarinio bokšto smailė kyla į 162 m aukštį! Nuo aikštelės 143 m aukštyje turistai gali pasigrožėti puikia miesto, apylinkių ir tolimųjų Alpių panorama. Katedra yra vėlyvosios gotikos (XIVXV a.) šedevras, tačiau bokštą statyti buvo baigta tik XIX a. pab. Viduje yra unikalūs mediniai suolai (XV a.), kuriuos puošia krikščionių šventųjų, graikų filosofų, sibilių nuostabūs biustai.
Noišvanšteino pilis – viena įmantriausių pasaulyje. Bavarijos karalius Liudvikas, legendų sužavėtas karalius šioje pilyje įkūnijo savo fantazijas. Stūksanti ant uolos galingų kalnų fone pilis iš tikrųjų yra fantastiškas reginys.
Saksonijos „Šveicarija“– vienas gražiausių Vokietijos kraštovaizdžių. Tai kalnuota vietovė į pietus nuo Dresdeno, šalia Čekijos sienos. Žavi įmantrios smiltainio uolos. Nuo kalnų viršūnių atsiveria kvapą gniaužiantys Elbės slėnio vaizdai.
Kelno katedra – viena didžiausiųir garsiausių pasaulyje gotikinių katedrų. Du milžiniški bokštai kyla iki 157 m aukščio. Katedra buvo statoma maždaug 600 metų, jos bokštai atsirado tik XIX a. pabaigoje. Interjeras yra toks pat didingas kaip ir fasadai. Viduje yra auksuotas su brangakmeniais „Trijų karalių“ relikvijorius – Reino viduramžių meno šedevras ir krikščionių šventybė.
Perkraustymas Lietuva – Vokietija. Eiga.
Jei norite kraustytis iš Lietuvos į Vokietiją ar atvirkščiai, susisiekite su mūsų darbuotojais elektroniniu paštu arba telefonu, žinoma, Facebook irgi ne išimtis. Pateikite mums detalų, norimų perkrausyti, daiktų sąrašą ir tikslius adresus. Tokiu būdu įvertinsime perkraustymo apimtį, nustatysime poreikį pakavimo medžiagoms bei pateiksime Jums pasiūlymą. Kruopščiai supakuosime bei išpakuosime Jūsų daiktus, išrinksime ir surinksime baldus. Esant poreikiui, atliksime objekto apžiūrą, iš anksto pristatysime pakavimo medžiagas. Prisiminkite, kad kraustantis tiek į Vokietiją ar iš jos, reikia planuotis bent savaitę iki paslaugos teikimo pradžios, nes geras pasiruošimas sukels mažiau rūpesčių.
Perkraustymas Jums nesukels jokių rūpesčių, nes viskuo pasirūpins mūsų perkaustymo specialistai. O atvykus į didelę šalį galėsite detaliau susipažinti su miestu ir jį supančia gamta.
Taip pat skaitykite: Perkraustymai Europoje. Lietuva – Lenkija. Skubus perkraustymas.