PAVOJAI, ATLIEKANT KRAUSTYMO DARBUS PATIEMS

2019-11-04 | Skaitymo laikas: 4 min
kraustymo paslaugos

Perkraustymas – vienas pagrindinių besikeičiančio gyvenimo požymių ir labai svarbus mums visiems, žengiamas naujas žingsnis į kitą gyvenimo etapą. Kraustymo greitis ir kokybė tuos žingsnius palengvina. Naujų namų suradimas, prisitaikymas prie naujos aplinkos, visų reikalingiausių asmeninių bei buitinių daiktų perkėlimas iš senosios vietos į naująją skamba kaip iššūkis. Taigi manydami, kad savo asmeninius daiktus pažįstate geriausiai, norėsite ir visą perkaustymo procesą atlikti patys, tačiau ne visada tai yra geriausia išeitis, nes tai gali užimti daugybę laiko, galite patirti sužalojimų ar daiktų pažeidimų. Priimdami šį sprendimą, įvertinkite visus galimus rizikos faktorius.

Pagrindiniai pavojai, su kuriais galite susidurti atlikdami kraustymo darbus:

Sugadinti asmeniniai daiktai. Jeigu pasamdysite patikimus ir profesionalius pakuotojus, kurie tinkamai supakuotų visą jūsų turtą, taip pat ir patikimus vežėjus, kurie saugiai viską pervežtų, išvengsite jums svarbių daiktų suniokojimo ar vėlavimo. Perkraustymo paslaugas atliekantys asai turi sukaupę patirties bei žinių, kaip tinkamai atlikti kraustymo darbus, tam specialiai pritaikytas pakavimo medžiagas, įvairias transportavimo priemones. Pasitelkę jas, užtikrina savo paslaugų kokybę ir tinkamą daiktų apsaugą. Taip pat, dažniausiai yra siūlomas kraustymo paslaugų draudimas, kuris padengia nuostolius dėl pamestų ar sugadintų daiktų. Patys galite supakuoti netinkamai, vežant galite nesaugiai pritvirtinti krovinį ir tokiu atveju turėsite kur kas daugiau nuostolių, negu kainuoja perkraustymo paslauga Turite išmanyti, kaip reikia tinkamai supakuoti elektronikos prietaisus, indus, meno kūrinius, drabužius, baldus ir kitus dūžtančius daiktus. Visi šie išvardinti daiktai turi tik jiems skirtą pakavimo būdą. Transportuojant, turite vengti staigių posūkių, stabdymų ar didelių pagreitėjimų.

Apgadintos senų/naujų namų sienos, grindys. Tikėtina, kad esate neįpratę nešioti sunkius ar didelės apimties daiktus bei su jais laviruoti tarp patalpų. Atsiranda didelė tikimybė, kad galite apgadinti namų sienas, baldus ir kitus pekraustomus daiktus. Nešant sunkius baldus, galima stipriai pažeisti grindų dangą, sienas. Profesionalūs krovėjai turi visas perkraustymui reikalingas priemones, patirties nešant didelius daiktus, todėl apgadinimo rizikos galima būtų išvengti. Visada yra užtikrinamas saugumas, yra pasirūpinama įvairių saugumo priemonių, kad būtų išvengti bet kokie pažeidimai. Taigi jūsų turtas išliks nepakitusios būklės.

Patiriamos traumos. Vykdant perkraustymo darbus patiems, ne visada žinoma, kaip taisyklingai kelti ir nešti daiktus. Jėgų ir svorio balansai paskirstomi netinkamai, todėl įmonoma patirti skaudžių traumų, susijusių su nugaros, rankų, kojų raumenimis. Taip pat galite užsimesti sunkius daiktus ant savęs, tokiu atveju įmanomi ir sunkesni kūno sužalojimai, ar net atsidurti ligoninėje,. Saugumas ir sveikata turėtų būti svarbiausi faktoriai atliekant perkraustymo darbus patiems.

Prarasite tikrai daug laiko. Ar tai būtų smulkus perkraustomas objektas su keliomis dėžemis ir šaldytuvu, ar pilnas daiktų 3 kambarių butas, perkraustymo procesas užims nemažai laiko ir jėgų. Jums reikės išsinuomoti ar kokiu nors kitu būdu gauti krovininę transporto priemonę, kurios paieškos užims taip pat nemažai laiko. Profesionalų pagalba padės jums sutaupyti daug laiko, tuo metu galėsite dirbti savo darbus, tokiu būdu sutaupysite ne tik laiko, bet ir pinigų. Patyrę kraustytojai, pasinaudodami savo patirtimi bei žiniomis, visą darbą atliks gerokai greičiau, nei jūs patys.

Prarasite savo pinigus. Jei jūsų kraustymas yra nedidelis ir perkraustomi objektai nėra labai nutolę vienas nuo kito, tokiu atveju galite „sutaupyti“ prašydami draugų ar artimųjų pagalbos, neužsisakant perkraustymo paslaugas teikiančios įmonės. Tačiau pagalbą suteikę artimieji vis vien turės ištrūkti nuo turimų darbų, eikvoti savo jėgas, o ir skoloje nesinorės likti, tad pirksite kažkokią smulkmenėlę. Kuomet perkraustymas yra nemažos apimties, pakuodami, nešdami, veždami savo daiktus, tikėtina, kad prarasite daug laiko ir jėgų. Galite netinkamai apskaičiuoti perkraustymo darbų apimtį: įsigysite didelį kiekį pakavimo medžiagų arba naudosite netinkamas pakavimo medžiagas rizikuodami daiktų saugumu, galiausiai baigsite kraustymo darbus kur kas vėliau negu tikėjotės. Atlikę perkraustymą, nenorėsite nieko daugiau veikti kaip tik griūti į lovą, kurią pačiam reikės ir išsipakuoti. Jei patirsite traumą, gali brangiai kainuoti gydymas bei reabilitacija. Tuo metu prarasite nuotaiką ir smagaus laiko, kai negalėsite skirti dėmesio savo mėgstamai veiklai. Sugadinę baldus, įvairią techniką, sienas, grindis galite gauti dar kelias papildomas sąskaitas už jų remontą. Visų šių daiktų remontas, taisymas ar netgi pirkimas pareikalaus papildomų išlaidų.

Taigi, nusprendę kraustytis, įsivertinkite visas galimybes ir tinkamai nuspręskite, ar visa tai bandysite alikti patys, ar pasinaudosite specialistų atliekamomis perkraustymo paslaugomis.

Skaitykite daugiau naudingų patarimų

Visi straipsniai

Visi straipsniai

Stipriausi Lietuvoje 2020