Perkraustymas į užsienį. Lietuva – Ispanija

2020-10-13 | Skaitymo laikas: 7 min
Perkraustymas į užsienį. Lietuva - Ispanija

Perkraustymo paslaugos: Lietuva – Ispanija.

Vos ištarus šios šalies pavadinimą, užplūsta mintys apie šiltus orus, neskubančius ir besišypsančius žmones, visuomet šviežią maistą, šiltą jūrą ir didžiulius paplūdimius bei nesibaigiančias atostogas. O po tokių pasvajojimų galima pamąstyti ir apie gyvenimą šioje šalyje bei apie perkraustymo paslaugas į Ispaniją.

Trumpai apie Ispaniją.

Ši šalis yra viena didžiausių valstybių Europoje, ji užima trečią vietą ir rikiuojasi po Ukrainos ir Prancūzijos. Ispanijos plotas  504 782 km² kuris užima beveik devynis dešimtadalius Pirėnų pusiasalio teritorijos. Šalies krantus skalauja Atlanto vandenynas – pietvakarinėje ir šiaurės dalyje, o Viduržemio jūra – rytinėje ir pietinėje Ispanijos dalyje. Visas žemyninės kranto linijos ilgis yra net 4872 km.

Vilnius – Barselona

Kodėl Barselona, o ne sostinė Madridas? Todėl, kad didžiąją daugumą tautiečių traukia Barselona, savo žavesiu ir visiems žinoma nuostabaus grožio Šv. Šeimynos bažnyčia, geriau žinoma kaip „Sagrada Família“.

Barselona  nutolusi nuo Vilniaus 2820 km atstumu, važiuojant mokamais keliais ir automagistralėmis. O jei Jūs esate žmogus mėgstantis keliauti, rekomenduojame pasirinkti maršrutą nemokamais keliais tiek Prancūzijoje, tiek Ispanijoje, žinoma šis maršrutas kiek ilgesnis (2945 km). Tačiau keliomis valandomis ilgiau keliaujant, Prancūzijoje nuo Klermono-Ferono prasideda išties smagus kelias, su pakilimais, nuolydžiais ir posūkiais. Pakeliui galite pravažiuoti (būtinai rekomenduojame) aukščiausiu pasaulio tiltu kurio aukštis nuo žemės siekia iki 343 m. Palyginimui mūsų šalies TV bokštas yra 326 m. Reginys tikrai vertas bent kartą juo pravažiuoti ir pasidaryti foto prisiminimui tiek atmintyje, tiek telefone.

Ispanija - Lietuva

Vilnius – Barselona

Visa kelionė automobiliu užtrunka ~30 valandų. Tokį atstumą važiuoti be tinkamo poilsio viešbutyje yra tiesiog beprotybė, todėl perkraustymo paslaugas teikiančiai įmonei tokį atstumą įveikti reikia 3-jų dienų. Vykstant iš Lietuvos į Ispaniją reikia pravažiuoti Lenkiją, Vokietija ir Prancūziją, o visos šios valstybės yra tikrai didelės. Atsiminkite, kad Vokietijoje važiuoti yra geriausias laikas sekmadienį, kai yra automobilių srautas – mažiausias.

Gyventojai

Lyginant Lietuvą su Ispaniją, gyventojų skaičius skiriasi kardinaliai, čia gyvena beveik 47 mln. Gyventojų. Vien Madridas su priemiesčiais turi 6,642 mln gyventojų, o tai daugiau nei dvigubai gyventojų nei mūsų gimtojoje Lietuvoje. O kalbant apie pačius ispanus, iškart kyla mintys apie Flamenko šokėjas, bulių kautynes, gilias maisto tradicijas bei karštą ispanų temperamentą. O visai tai ir dar daugiau galima patirti ir pamatyti šioje pietinėje Europos dalyje, Ispanijoje. Šalis, kurioje verda emocijos ir didelė meilė: maistui, žmonėms, visam gyvenimui. Punktualumas nėra Ispanijos piliečių stiprybė, todėl neteikia didelės reikšmės punktualumui, tad nenustebkite, jeigu Ispanijoje vėluoja autobusas ar susitikimas.

Lietuvių bendruomenė Ispanijos Karalystėje

Ispanijoje oficialiai gyvena ~2 proc. visų užsienyje gyvenančių lietuvių. Kaip ir didžioji dauguma emigravusių tautiečių priklauso 15-64 metų gyventojų grupei. Ispanijoje gyvena apytiksliai 12 500 gyventojų iš Lietuvos (reikia patikslinti duomenis).

Politinė sistema. Prekyba/Ekonomika

Ispanija – konstitucinė monarchija, valdžią šalyje dalijasi karalius, dviejų rūmų parlamentas ir Nacionalinis susirinkimas. Šalies vykdomąją valdžią sudaro Ministrų Taryba, kurią kontroliuoja Vyriausybės prezidentas (tapatinamas Ministrui pirmininkui), kurio kandidatūrą pasiūlius Karaliui išrenka Nacionalinis susirinkimas. Ispanija yra suskirstyta į 50 provincijų, kurios sugrupuotos į 17 autonominių regionų ir 2 autonominius miestus.

Svarbiausi Ispanijos ekonomikos sektoriai 2018 m. buvo didmeninė ir mažmeninė prekyba, transportas, apgyvendinimo ir maitinimo paslaugos (23,9 %), viešasis administravimas, gynyba, švietimas, žmonių sveikatos priežiūra ir socialinis darbas (18,0 %), pramonė (17,7 %). Prekyba ES viduje sudaro 66 % viso Ispanijos eksporto (į Prancūziją – 15 %, Vokietiją – 11 % ir Italiją – 8 %), o už ES ribų daugiausia eksportuojama į Jungtines Valstijas – 4 % ir Maroką – 3 %. 58 % importo sudaro importas iš ES valstybių narių (Vokietijos – 14 %, Prancūzijos – 12 % ir Italijos – 7 %), o iš už ES ribų – 7 % iš Kinijos ir 3 % – iš Jungtinių Valstijų.

Laisvalaikis

Kadangi Ispanija yra labai didelė šalis, o ir lankytinų vietų tikrai gausu, galime aptarti keletą pagrindinių nuostabių vietų. O kelias vietas tikrai pavyks aplankyti, kol Jūsų daiktai atkeliaus į naujus namus šiek tiek užtruks. Pateikiame vienas geriausių lankytinų vietų Ispanijoje:

  1. ANTONIO GAUDI. Vienas iš jų – didinga ir užburianti Šv. Šeimynos bažnyčia (La Sagrada Familia), pradėta statyti dar 1882 metais ir statoma iki šiol. Jos autorius Antonio Gaudi savo pėdsakų Barselonoje paliko dar daugiau: žaismingų formų Casa Mila bei Casa Batllo ir pagaliau – Guell parkas. Įspūdingas gamtos ir architektūros duetas. kviečiantis užsukti į „Šimto kolonų kambarį“ ir Gran Placa Circlar – atvirą erdvę su spalvingomis mozaikomis išpuoštu vingiuotu balkonu.
  2. SALVADORO DALI MUZIEJUS. Ekscentriškasis Salvadoras Dali mėgo stebinti. Galbūt kaip tik todėl Figerese esantį muziejų sau įkūrė pats. Senajame miesto centre veikiantis muziejus – toks pat nepaklūstantis taisyklėms kaip ir jo autorius: pastato stogą puošia balti kiaušiniai, 24 muziejaus salėse eksponuojama Dali grafika, skulptūros, knygų iliustracijos, plakatai ir erdviniai paveikslai, o paklaidžiojus galima patekti į neįprastą kambarį, kurio baldai primena aktorės Major Vest veidą.Guelio parkas
  3. Palma – turbūt gražiausias Ispanijos Balerų salyno miestas, kuriame harmoningai susipina daugelio tautų ir civilizacijų istorija bei kultūra, o architektūros paminklai dinamiškai įsilieja į šių dienų miesto ritmą. Didžiausi traukos objektai čia: Passeig des Born bulvaras, vadinamas Palmos širdimi, ir gotikinio stiliaus katedra, statyta naudojant auksinį kalkakmenį, atvežtą iš Santanyi regiono. Istorikai tvirtina, jog šios katedros statybos užtruko daugiau nei tris šimtus metų.
  4. TEIDĖS NACIONALINIS PARKAS. Atsidūrę čia jausitės tarsi nuvykę į mėnulį: parko teritoriją puošia įspūdingos vulkaninės uolos, į kraterius sustingusios upės bei neregėta augalija. Teidės parko centras – įspūdingo dydžio ugnikalnis, tebesnaudžiantis nuo paskutinio išsiveržimo 1909-aisiais. Į Teidės ugnikalnį galima pakilti keltuvu – 3550 metrų aukštį pasieksite vos per 10 minučių. O įveikus likusius 168 atsivers ne tik visos Tenerifės panorama, bet ir aplinkinės La Palmos, Gran Kanarijos, La Gomeros bei El Hierro salos.
  5. Alhambra (Granada). Senovės stebuklas ir jam reikėtų skirti visą dieną. Problema, kad į Alhambrą per dieną įleidžiamas ribotas kiekis žmonių, tad reikia arba rezervuoti bilietus internetu iš anksto, arba stoti į eilę 6 ryto ir pasistengti gauti bilietą. Kai kam pasiseka. Alhambra – tai didžiulis maurų rūmų kompleksas, kuris buvo nuolat statomas ir plečiamas, kol tapo milžiniškas. Be bilietų galima pasivaikščioti seniausioje rūmų dalyje ir soduose, o su bilietais pateksite į gražiausias menes ir sodus.

Perkraustymo eiga Lietuva – Ispanija:

Užklausa

Visus perkraustymo klausimus patariame pradėti kiek įmanoma anksčiau, bet ne vėliau nei 2 savaitės iki persikraustymo pradžios, iki to laiko dar daug visko reiks nuveikti. O jei kraustotės iš Ispanijos į Lietuvą pageidautina kreiptis į perkraustymo įmonę likus 4 savaitėms. Užklausą galite pateikti skambučiu, elektroniniu paštu ar per Facebook platformą.

Apžiūra

Tai išties svarbus faktorius, kuris daro įtaką tolimesnei kokybiško perkraustymo eigai. Apžiūros metu aptariamos visos smulkmenos, įvertiname darbų sudėtingumą, įsigiliname į kliento poreikius ir pageidavimus. Mes visada siūlome šią paslaugą (žinoma, jei tai yra įmanoma). Tačiau kaip žinome, šiais laikais viskas yra įmanoma.

Vykdymas

Sutarus visas detales ir pasirašius paslaugų teikimo sutartį, pradedame darbus. Pagal susitarimą atvežame visas reikiamas pakavimo medžiagas, kad galėtumėte neskubėdami susipakuoti ir susižymėti daiktus. Žinoma, visuomet siūlome, kad šią paslaugą atliktų perkraustymo sferos profesionalai. Kiekvienas daiktas turi būti supakuotas tinkamai, kad galėtumėte juo džiaugtis naujoje vietoje.

Poilsis

Kai jau visi daiktai yra sudėlioti naujuose namuose į jiems skirtas vietas, galite sau leisti pailsėti. Stebėdami saulėlydį išgerkite gero Ispaniško vyno ir po truputi priartėkite prie ispaniško gyvenimo būdo.

 

Skaitykite daugiau naudingų patarimų

Visi straipsniai

Visi straipsniai

Stipriausi Lietuvoje 2020