Kokia yra vidutinė perkraustymo kaina?

Perkraustymo kaina. „Kokia bus mano daiktų perkraustymo kaina?“, „kiek kainuos svarbiausių daiktų perkraustymas?“. Jeigu jūsų nuomos sutartis baigiasi arba artėjate prie naujo būsto įsigijimo dienos, tikriausiai jau uždavėte šiuos klausimus.

Galbūt girdėjote citatą, „pinigai verčia suktis pasaulį“. Ir gali būti, kad jums šis teiginys nepatiks. Vis dėlto, ar jums tai patinka, ar ne, iš esmės nesvarbu, nes netrukus suprasite, kad, iškilus naujam namui ar butui, praktiškai sąskaitos privers sunkvežimio ratus suktis tolyn iki miesto ar miestelio paskirties.

Kalbėdami apie vidutines perkraustymo  išlaidas, mes esame įsitikinę, kad perskaitę šį straipsnį, jūs daug geriau suprasite kas yra vidutinė vietinio ar tarptautinio perkraustymo kaina ir kokios patiriamos išlaidas. Pirmoji užduotis, kurią turite atlikti, yra nuspręsti, kokį paslaugų judėjimo tipą išsirinkti. Jums yra keletas galimybių, tad pabandysime paaiškinti vidutines perkėlimo išlaidas. “Pelikanai” perkraustymo išlaidos dienai būtų apie 320 eurų. Į šią sumą įeina 2 darbuotojai bei transportas.

Visų paslaugų perkraustymo kainos

Jei daiktų perkėlimui pasirinkote naudotis visomis mūsų paslaugomis, kurias teikiame, tada tai būtų pats paprasčiausias ir brangiausias būdas perkelti savo daiktus. Tačiau tai būtų ir saugiausias bei greičiausias variantas. Kraustotės į užsienį? Tada jūsų perkėlimo kaina bus pagrįsta atstumu tarp senosios ir naujosios vietos, svoriu ir atitinkamai jūsų turimų daiktų kiekiu. Persikeliant Lietuvoje, perkraustymo kaina bus įforminama valandiniu tarifu.

Vidutinis valandinis įkainis perkraustant

Pateikiame 3 punktus, kuriuos turėtumėte atsiminti perkeldami savo turtą (perkraustydami), kad nepatirtumėte nemalonaus netikėtumo, kai ateis laikas padengti išlaidas kraustymo pabaigoje.

  1. Vietinės perkraustymo išlaidos gali labai skirtis priklausomai nuo jūsų tikslios vietos. Pavyzdžiui, tai priklauso nuo aukšto, kuriame gyvenate, daiktų, lifto ar laiptinės dydžio. Vidutinių persikraustymo išlaidų pavyzdys suteiks jums gerą supratimą apie tai, kiek pinigų turėtumėte pasiruošti sumokėti, kai baigsite kraustytis.
  2. Paprastai tariant, vietiniai kraustymai mokami kas valandą, neatsižvelgiant į tai, kokią veiklą krovėjai vykdo šiuo metu. Perkraustymo kaina gaunama paprastai dauginant darbo valandas iš perkraustymo valandos kainos. Valandinis tarifas nesikeičia, kai:

pakuojamas trapus turtas;

nešiojami jūsų namų apyvokos daiktai;

kraunami tie patys apyvokos reikmenys į transporto priemonę;

važiuojama į paskirties vietą;

iškraunami jūsų daiktai;

sustatomi baldai, buitis ar kartoninės dėžės į naujų namų vietas.

3) Jei net neįsivaizduojate, ką reiškia terminas „kelionės mokestis“, greičiausiai pakankamai greitai sužinosite jo reikšmę. Šis mokestis padengia degalų ir laiko sąnaudas, kurį mūsų įmonė turi sumokėti, tam, kad pasiektų išsikrovimo ar pasikrovimo vietą, o tada keliauti atgal. Paprastai iš jūsų bus imamas kelionės mokestis atitinkamai paskaičiuotas pagal mūsų sudarytą kainoraštį. Pavyzdžiui, kai kraustymas vyksta tarp dviejų taškų nutolusių vienas nuo kito daugiau nei 30 kilometrų, skaičiuojamas vidutiniškai 40-45 centų mokestis už 1 kilometrą.

Vidutinės perkraustymo kainos kraustantis į užsienį

Supraskite, kokie veiksniai daro įtaką vidutinėms tarpvalstybinėms persikraustymo išlaidoms ir galėsite sutaupyti keliaudami į kitą šalį. Dabar, kai jūs įgaunate geresnį supratimą, kokie yra vidutiniai vietinių perkraustymų kaštai, pažiūrėkime į vidutines persikėlimo į užsienį išlaidas. Pirmas dalykas, kurį reikia suprasti – tolimų atstumų perkėlimo kaina yra formuojama ir apskaičiuojama visiškai kitaip. Reiškia, kad neturėtumėte tikėtis, kad būsite apmokestinti valandiniu tarifu už aukščiausio lygio tolimųjų reisų automobilio naudojimą. Galutinę kainą ir vėl lems 3 pagrindiniai veiksniai:
Atstumas. Kuo didesnis atstumas yra tarp dabartinių namų ir gyvenamosios vietos, į kurią persikeliate, tuo didesnės persikėlimo išlaidos bus. Ir todėl, kad negalėsite visiškai valdyti ridos tarp dviejų namų, susikoncentruokite į kitus du kainą įtakojančius kintamuosius.
Siuntos svoris. Nesunku atspėti, kad kuo daugiau namų apyvokos daiktų pasirinksite persikelti į savo naujus namus, tuo didesnis bus visos siuntos svoris, todėl galų gale turėsite mokėti daugiau pinigų. Laimei, šis labai logiškas perkėlimo kainos faktorius taip pat leis jums sutaupyti bent kelis šimtus eurų, kai tik pasirinksite būtiniausius daiktus, kad sumažintumėte savo daiktų skaičių iki pačių reikalingiausių.
Papildomos paslaugos. Į perkraustymo kainos įvertinimus, kuriuos gausite iš mūsų įmonės, turėtų būti įtraukti pagrindiniai perkraustymo parametrai ir visos jūsų paprašytos papildomos perkraustymo paslaugos, tokios kaip pakavimas, išpakavimas, baldų išmontavimas ir (arba) pakartotinis surinkimas ir pan. Todėl būkite pasirengę būti papildomai apmokestinti už bet kurias jūsų reikalaujamas priedų paslaugas, kurių gali prireikti darbui atlikti iki pabaigos.

Perkraustymo kaina
Perkraustymo paslaugos (Italija)

Svarbiausia prisiminti, kad šios perkraustymo išlaidos yra tik apytikslės vertės, kurios gali būti naudingos jums norint susidaryti bendrą vaizdą, kiek jums kainuos perkėlimas keliaujant į užsienį. Praktiškai tikslių verčių tiesiog neįmanoma nustatyti dėl to, kad visos galutinės kainos yra apskaičiuojamos kiekvienu konkrečiu atveju.

Kitaip tariant, net jei jūs ir jūsų kaimynas persikeltumėte į tą patį miestą kitoje šalies dalyje, kiekvienas galų gale sumokėtumėte skirtingą sumą, nes:

1) turėtumėte skirtingą numerį ir gabenamų namų apyvokos prekių pobūdį;

2) prašytumėte skirtingų papildomų paslaugų, atsižvelgiant į jūsų individualius poreikius ir pageidavimus;

3) galėtumėte naudotis įvairiomis mūsų paslaugomis (daiktų sandėliavimas ar daiktų pristatymas sekančią dieną).

 

Persikraustant patiems

Persikėlimas savarankiškai gali būti finansiškai pagrįstas pasirinkimas tik tada, kai susiduriate su vietiniu judėjimu – tokio tipo perkėlimu, kuris apima 50 kilometrų ar mažesnį atstumą, o ir turite labai mažai daiktų. Tai tikriausiai populiariausias būdas persikraustyti tokioje situacijoje. Tokiu atveju prieš pasirinkdami šį būdą,  turite atsižvelgti į kelis dalykus. Iš esmės atliksite visą ar didžiąją dalį darbo, tačiau pridėjus visas mažas išlaidas, tai nėra pigu.
Pažvelkime į vidutines išlaidas, atsirandančias už įvairius veiksmus atliekant perkraustymo veiksmus savo jėgomis:

Sunkvežimių nuoma. Šios išlaidos skiriasi priklausomai nuo atstumo ir dienų, kuriomis naudositės sunkvežimiu. Atminkite, kad vietinių sunkvežimių nuoma yra daug pigesnė nei populiarių sunkvežimių nuomos kompanijų. Apytiksliai persikėlimo kaštai gali padidėti dėl papildomų mokesčių, kurių turėtumėte tikėtis. Įprasti mokesčiai gali būti papildomi ridos  mokesčiai, rinkliavos, sunkvežimio valymo mokestis (jei grąžinote nešvarų) ir t.t.

Sunkvežimių nuomos draudimas. Ši svyruojanti kaina gali siekti iki 100 eurų. Ir kai kurios žalos, kurių neapima jūsų draudimo liudijimas, pavyzdžiui, viršutinės žalos atlyginimas.

Kuro išlaidos. Į nuomą degalų kaina neįtraukiama. Taip pat reikia klausti ar yra kelių mokestis.

Viešbučio išlaidos. Keliaudami sunkvežimiu į ilgesnę kelionę, praleisite mažiausiai 1 naktį viešbutyje. Vidutinė nakvynės kaina yra 35 eurai ar daugiau, atsižvelgiant į vietą, kurioje nusprendėte sustoti.

Nuomojama pagalba. Tai trečia brangiausia kaina po sunkvežimio nuomos ir degalų tolimesniems atstumams. Jeigu norite pakrauti ir iškrauti nuomojamo sunkvežimio daiktus, gali tekti samdyti vietinius pagalbininkus kiekvienoje vietoje ir greičiausiai reikės apmokėti kelionės išlaidas pagalbiniams už atvykimą. Arba viską darant savo jėgomis, reikės papildomos įrangos daiktams iškrauti, kad nepatirtumėte pasitempimų ar rimtesnių sužalojimų.