Tarptautinis perkraustymas. Lietuva – Estija

2020-10-20 | Skaitymo laikas: 7 min

Lietuva – Estija. Perkraustymo paslaugos.

Populiariausia judėjimo kryptis vykdant perkraustymus iš Lietuvos į Estiją, yra Talinas, o jeigu konkrečiai: Vilnius – Talinas. Na, o persikėlę ir į bet kurį kitą Estijos miestą bei jame esantį būstą, galėsite keliauti į dūmines pirtis arba saunas. Estams taip patinka kaitintis, kad jie rengia pirčių maratonus, o statydami namą pirmiausia apgalvoja, kur įsirengs sauną. Taigi nusimato puiki proga pasinaudoti poilsiu. Beje, dūminių pirčių tradicija, skaičiuojanti jau 800 metų, yra įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Grįžtant prie sostinės, jis gali didžiuotis pasauliniu išmaniojo miesto statusu, daugelio keliaujančių manymu, tai yra miestas, kuris patenka į dešimtuką „Skaitmeninių miestų“ pasaulyje. Tai gretinama su Talino senamiesčiu, kuris turi UNESCO pasaulio paveldo vietos statusą. Taigi būsimi keliautojai, persikėlę į Taliną, gali laukti įdomaus derinio!

Apie Taliną.

Dažnai minimas kaip „Skype“ išradimo vieta bei „lėto sporto“ mėgėjų taškas. Įdomu tai, kad programa „Skype“ buvo sukurta trijų programuotojų iš kurių vieno pavardė yra Talinas (Jaan‘as Tallinn‘as, Priit‘as Kasesal‘as ir Ahti‘s Heil‘as). Taip pat dabar visų plačiai naudojama programa „Bolt“ (buvusi Taxify) taip ir yra estų programuotojų kūrinys. Dažnai girdimas kaip pavyzdys miestams, kurie nori susitvarkyti viešojo transporto klausimus, kadangi Taline viešasis transportas yra nemokamas.

Talinas nuo Vilniaus yra nutolęs 601 km. ir kelionė perkraustymo paslaugas teikiančiai įmonei trunka 8-10h. Keliaujant nuo Rygos link Talino laukia beveik 200 km gražaus kelio atkarpa palei Rygos įlanką.

Perkraustymas į Taliną

Perkraustymo paslaugos Lietuva Estija

Talinas yra suskirstytas į aštuonis administracinius rajonus, kuriuose Lasnamae yra labiausiai apgyvendintas, o jis laikomas priemiestiniu arba miegamuoju rajonu. Mažiausiai žmonių gyvena Piritoje, kuri yra turtingiausias ir laikomas prestižiniu rajonu. Jis turi didžiausią miesto paplūdimį ir mažiau daugiaaukščių daugiabučių.

Nors Taline gyvena apie 450 000 gyventojų, o tai prilygsta maždaug 32% Estijos gyventojų, iš jų tik 55% Talino gyventojų yra estai. Didžiausias ežeras Taline yra Ulemiste ežeras, kuris tiekia miesto geriamąjį vandenį dar nuo XIV amžiaus.

Orai Taline

Talino klimatas laikomas drėgnu žemyniniu klimatu. Tai reiškia šiltą, švelnią vasarą, šaltomis, snieguotomis žiemomis. Temperatūra žiemą gali svyruoti nuo -18 ° C iki 5 ° C, priklausomai nuo vėjo. Į Taliną keliaujantys asmenys turėtų atsižvelgti į šį klimatą, prieš nuspręsdami kokius rūbus ir daiktus susipakuojant.

Žiemos mėnesiais saulės taip pat nėra daug, ji svyruoja nuo pusvalandžio iki keturių valandų per dieną. Net žiemos saulėgrįža turi tik šešias valandas dienos šviesos. Žiema gali būti šalta, tačiau Taline ji yra labai graži. Krintantis sniegas virš senamiesčio atrodo nuostabiai bei ten vyksta Kalėdinės mugės, turgus ir koncertai bažnyčiose. Visa tuo būtina pasimėgauti norint patirti Kalėdinę nuotaiką.

Gegužės pabaigoje temperatūra pakyla iki pusiau dešimties, tačiau naktį vėl krinta iki nulio. Vasaros būna švelnios, kai temperatūra apie 19–21 ° C, naktį krenta iki 9–12 ° C. Vasaros saulėgrįžos metu dienos šviesą galima išvysti daugiau nei aštuoniolika su puse valandos, kadangi Talinas turi didelės miesto platumą. Krituliai visus metus pasiskirsto tolygiai, o kovo ir balandžio mėnesį yra sausiausia.

Estija. Lietuvių bendruomenė.

1980 m. gruodžio mėnesį įkurta lietuvių bendrija Estijoje po 10 metų buvo pertvarkyta į Estijos lietuvių bendruomenę ir šiemet (2020m.) švenčia 40 metų jubiliejų. Apytiksliai skaičiuojami 5,5 tūkstančio lietuvių, kurie persikraustė į Estiją.

Talino senamiestis

Perkraustymas Vilnius Talinas

Politinė sistema. Ekonomika

Kraustantis į Estiją, siūlome trumpai peržvelgti politinę sistemą bei ekonomiką. Estija yra parlamentinė respublika. Jos vyriausybės vadovą – ministrą pirmininką – skiria prezidentas ir patvirtina parlamentas. Jis atsakingas už vyriausybei suteikiamus vykdomosios valdžios įgaliojimus. Prezidentą penkeriems metams renka parlamentas arba rinkimų kolegija. Parlamentas turi 101 narį, kurie renkami kas 4 metus. Šalyje yra 15 apskričių ir 79 savivaldybės.

Kalbant apie svarbiausius Estijos ekonomikos sektorius, tai 2019 m. buvo didmeninė ir mažmeninė prekyba, transportas, apgyvendinimo ir maitinimo paslaugos (21,1 %), pramonė (20,8 %), viešasis administravimas, gynyba, švietimas, žmonių sveikatos priežiūra ir socialinis darbas (15,6 %).

68 % Estijos eksporto – tai eksportas į ES valstybes nares (į Suomiją – 16 %, Švediją – 11 %, Latviją – 10 %), o už ES ribų daugiausia eksportuojama į Jungtines Valstijas ir Rusiją (po 6 %).

77 % importo sudaro importas iš ES valstybių narių (iš Suomijos – 13 %, Vokietijos – 10 %, Lietuvos – 9 %), o už ES ribų – 9 % iš Rusijos ir 4 % iš Kinijos.

Laisvalaikis

Mąstant, kurie daiktai Jums būtų reikalingiausi Estijoje, siūlome peržvelgti keletą populiariausių lankytinų vietų šioje, kiek šiauresnėje šalyje. Ir, žinant, kad mūsų visų gyvenimo tempas yra nuo ryto iki vakaro vis spartesnis, reikalaujame pasinaudoti kraustymo į kitą šalį proga ir pailsėti šiek tiek papramogaujant. Taigi TOP vietos:

1) Tompėjos kalva ir pilis – aukštesnioji senamiesčio dalis (senamiestis Taline yra suskirstytas į dvi dalis: žemutinis ir aukštutinis), kurioje įsikūrusi miesto valdžia. Ant kalvos įrengtos net kelios apžvalgos aikštelės, tad nepraleiskite progos užkopti į kalvą ir pasigrožėti panorama, iš kiek aukščiau apžvelgti rotušės aikštę, siauras senamiesčio gatveles. Kadaise ant Tompėjos kalvos stovėjo medinė pilis, kuri vėliau buvo rekonstruota į mūrinę. Estija turi įsikūrusį parlamentą šioje pilyje. Pilis taip pat garsėja Ilgojo Hermano bokštu, kylančiu net į 45 m aukštį.

2) Rotušės aikštė – kaip ir daugelyje miestų, kadaise tai buvo pagrindinė aikštė, kurioje vyko aktyvi prekyba, svarbiausi miesto renginiai. Iki šiol Rotušės aikštė atlieka svarbų vaidmenį miesto gyvenime – žiemą čia pastatoma kalėdinė eglė, šurmuliuoja mugės, vyksta koncertai ir kt. Aikštėje taip pat stovi reikšmingas pastatas – XIII a. iškilusi rotušė. Keliautojai gali užkilti į jos bokštą, ir, įveikus daugiau nei 100 laiptelių, išvysti gražią Talino panoramą.

3) Jagalos krioklys – tai netoli Talino nutolęs (30 km.) vienas aukščiausiu kriokliu Europoje. Tai yra aukščiausias (8 m aukščio ir 50 m pločio) krioklys Estijoje. Priklausomai nuo sezono, kuriuo lankysitės/gyvensite šalyje, pamatysite iš aukštai krintantį vandenį arba baltais varvekliais pasipuošusį krioklį.

Jagala

Jagala. Perkraustymas Lietuva Estija

4) Tartu miestas ir Ahhaa – studentų miestu vadinamas Tartu dėl seniausio universiteto šalyje yra pilnutėlis gyvybiškumo ir geros architektūros pavyzdžių. Galėsite pamatyti išlikusį senamiestį ir netgi apsilankyti didžiausiame Baltijos šalyse mokslo populiarinimo centre – AHHAA. Centras supažindins su intriguojančiu mokslu ir technologijomis. Šis muziejus/mokslo lavinimo centras yra labai populiarus, ypatingai keliaujant su mažaisiais. Ahhaa yra viskas priešingai nei įprastuose muziejuose, kadangi galite liesti ir išbandyti viską, ką tik norite, nes ten viskas leidžiama.

5) Žaislų muziejus – taip esantis Tartu mieste. Muziejuje išvysite žaislų, iš skirtingų laikmečių – tokių, su kuriais žaidė tėvai, seneliai, o gal net proseneliai. Pripažinkime, kad žaislai patinka visiems, tad ir vėl yra proga pasijausti žaismingu ir laimingu kaip vaikystėje.

Perkraustymas Lietuva – Estija. Eiga:

Užklausa

Tradiciškai patariame kreiptis į perkraustymo paslaugų tiekėją, likus ne mažiau nei 2 savaites iki planuojamo perkraustymo pas draugiškuosius estus. Kraustantis į Lietuvą, taip pat pageidaujama kreiptis likus 2 savaitėms iki norimo grįžimo į gimtinę. Užklausą pateikti galite elektroniniu paštu, skambučiu arba socialinių tinklų pagalba. Žinoma ir laišku, kuris būtų rašytas ranka (labai laukiame).

Apžiūra

Klientui visuomet siūlome atlikti perkraustomų daiktų apžiūrą. Tai yra proga susipažinti su klientu, išgirsti jo poreikius, kad perkraustymus atitiktų visus lūkesčius. Dar pasižymime ir išsikrovimo vietos niuansus bei  įvertiname kokio inventoriaus ir kiek darbuotojų/laiko reikės įvykdyti operatyvų perkraustymą.

Vykdymas

Sukirtę rankomis ir pasirašę sutartis, pradedame vykdyti užsakymą. Atvežame pakavimo medžiagas nurodytu adresu, kad klientas neskubėdamas galėtų pradėti pakuotis ir žymėtis daiktus.

Vilnius Talinas

Perkraustymas Vilnius Talinas

POILSIS

Abraham Joshua Heschel (1907-1972m. gyvenęs žydų teologas) yra labai teisingai pasakęs: „darbas tai gebėjimas, o tobulas poilsis – menas. Tuomet pasireiškia kūno, minčių ir vaizduotės suderinamumas“. Tikriausiai esate ne kartą patyrę, kuomet po intensyvios darbo dienos arba iki pabaigos atliktos užduoties, aplanko fantastiškas pasitenkinimo jausmas. Taigi linkime žinoti ką ir kur dirbti bei kaip pailsėti po darbų. Taip stengiamės padaryti ir mes, norėdami įvykdyti kuo daugiau sėkmingų perkraustymų bei išvengti sveikatos problemų.

 

Taip pat skaitykite: Perkraustymas į užsienį. Lietuva-Ispanija.


Skaitykite daugiau naudingų patarimų

Visi straipsniai

Visi straipsniai

Stipriausi Lietuvoje 2020