Perkraustymas Lietuva – Jungtinė Karalystė.

2020-11-26 | Skaitymo laikas: 11 min

Perkraustymas Lietuva – Jungtinė Karalystė. 

Ar žinojote, kad Jungtinės Karalystės sostinė Londonas nėra vienintelis miestas pasaulyje, vadinamas Londonu? Ne tik Jungtinė Karalystė, bet ir ką tik išrinkusi naują JAV prezidentą Joe Bideną, gali pasigirti, kad Londonų turi net 10. Kanada turi vieną, Prancūzija taip pat vieną. Yra net asteroidas, vadinamas Londonu. Siūlome prieš gaunant darbo pasiūlymą ar ruošiantis keliauti, įsitikinti, kur eisite kitą kartą, kai rezervuosite bilietus! Ypač tai aktualu naudojantis Google Maps ar užsisakant maistą į namus 🙂

Asociacijos

Kalbant apie Jungtinę Karalystę, tradiciškai, akyse turėtų iškilti: smagiai atrodantys Taxi automobiliai, eismas kita kelio puse (eismas JK vyksta kairiąja kelio puse), iškalbos meistras Vinstonas Čerčilis (Winston Churchill), Magaret Tečer (Margaret Thatcher), Anglijos „Premier League“ ir 20 aukščiausios klasės futbolo klubų, automobilių gamyklos bei tokie garsūs gamintojai kaip Land Rover, Jaguar, MINI, Bentley, Aston Marton ir Rolls Royce, dviaukščiai autobusai, raudonos telefonų būdelės, Karalienė Elžbieta, princesė Diana, svarai sterlingų, didžiulės pilys, puikiai išvystyti METRO, aukščiausi tiltai, Didysis Benas („Big Ben”,(iš tikrųjų turėtų vadintis Elžbietos bokštu)), Stounhendžo akmenys, didžiuliai prekybos centrai bei verdantis kultūrinis gyvenimas.

Kuomet mintyse viską sujungiame į bendrą vaizdą ir gauname daugybę, įvairiausių garsių filmų pavadinimų: pradedant nuo Agento 007 nuotykių („Dr. No“, 1962), Itališku apiplėšimu („Italian Job“, 2003), „Lok, stok arba šauk“ (labai keistai išverstas, tačiau daugeliui puikiai žinomas „Lock, stock and two smoking barrels“ 1998), žinoma, kaip be Hario Poterio filmų ir baigiant smagia komedija „Traukinių žymėjimas“ („Trainspotting“, 1996). Tuomet jau ir žymiausi aktoriai bei muzikos atlikėjai: Ed Sheeran, Adele, Daniel Radcliffe, Harry Styles, Vinnie Jones (nusifilmavo Emilio Vėlyvio filme „Redirected”), Naomi Campbell, Rod Stewart, Andy Murray ir t.t. Baigiame keliais žymiausiais prekiniai ženklais, kurių sunku nepamatyti kraustantis į JK. Startuojame nuo garsaus mobiliojo operatoriaus „Vodafone“, žinių agentūros „BBC“, „HSBC“ bankų, elektroninės komercijos giganto „Amazon“, „Marks and Spencer“ tarptautinio mažmenininko ir finišuojant „British Airways“ oro linijų bendrove, „Aviva“ draudimo kompanija ir „Virgin Media“ telekomunikacijų tiekėja.

Jungtinė Karalystė

Žymiausi prekiniai ženklai UK

 

Trumpai. Geografija. Jungtinė Karalystė.

Jungtinė Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystė (trumpiau sakant: Jungtinė Karalystė) yra valstybė Vakarų Europoje. Jungtinė Karalystė susiformavo po keleto unijos aktų. Karalystę sudaro Anglija, Škotija, Velsas ir Šiaurės Airija bei kai kurių smulkesnių teritorijų, išsimėčiusių po visą pasaulį. Jungtinė Karalystė užima didžiąją dalį Britų salyno (išskyrus didžiąją Airijos dalį, kuri atsiskyrė nuo Jungtinės Karalystės 1922 m.). Jungtinė Karalystė (JK) ilgą laiką buvo ir yra viena iš populiariausių Europos turistų vietų(kyla klausimas kaip tai pasikeis po šalies pasitraukimo iš Europos Sąjungos nuo 2021m. sausio 1d). Šalies patrauklumas yra labai susijęs su įvairiu kraštovaizdžiu ir turtingu kultūros paveldu. Geriausios lankytinos vietos yra sunkiai apibrėžiamos, kadangi jų yra labai daug.. pradedant gražiai išsaugotais kaimo dvarais ir pilimis, baigiant daugybe pasaulinio lygio meno galerijų ir muziejų. Žinoma, desertui pateiksime TOP-5 vietas (realiai jų yra 100).

Maršrutas Vilnius Londonas.

Perkraustymas Vilnius – Londonas. Niekaip negalime išvengti Londono. Kaip, kad jo neišvengia ~80 procentų filmų kūrėjų.

Jeigu jūsų turimi daiktai telpa į kelis lagaminus, tuomet puiku, nes galite sau leisti keliauti lėktuvu. Jie skraido dažnai, o skrydis trunka iki 3 valandų (2h 40 min). Kalbėdami apie kraustymo paslaugas ir didesnius kiekius daiktų bei kito turimo turto, skaičiuosime kelionę automobiliu. Kelionė be sustojimų iki Anglijos sostinės Londono trunka 23 valandas ir sudaro 2100 km. Šiame kelyje kertame Lenkiją, Vokietiją, Olandiją, Belgiją ir mažą gabaliuką Prancūzijos iki uosto Kalė (Callais). Prancūzijos mieste laukia keltas arba Euro tunelis iki Anglijos miesto Doverio (Dover). Kelionė keltu trunka ilgiau ir tai užima ~90 minučių, kelionė 50 km ilgio tunelio (36 km yra po vandeniu) truks 30 minučių. Tad kaip sakoma: „pono valia“ ką rinktis ir kas Jums yra smagiau ar atrodo saugiau. Jeigu esate bandęs keltus ir kaip arčiausiai Vilniaus esantis pavyzdys.: kelionė keltu Talinas – Helsinkis, tai nieko naujo nepamatysite ir siūlytume išbandyti kelionę tuneliu ir patirti naujų įspūdžių.

Jungtinė Karalystė

Vilnius Londonas.

Gyventojai. Lietuvių bendruomenė.

Anglijoje vyrauja kalvotos lygumos, tik šiaurės vakaruose ir šiaurėje – kalnuotos vietovės. Pagrindinė upė yra Temzė.

Didžioji dalis Velso – kalnuota. Aukščiausia vieta – Snowdon viršūnė ( 1085 metrai virš jūros lygio). Pagrindinis miestas ir regiono sostinė gan gerai žinomas Kardifas (Cardiff), esantis pietinėje Velso dalyje.

Škotijos pietuose ir rytuose vyrauja žemumos, o vakaruose ir šiaurėje – kalnai. Aukščiausia vieta – Ben Nevis kalnas ( 1343 m), tai taip pat ir visos Jungtinės Karalystės aukščiausia vieta. Pagrindiniai miestai Škotijoje yra Edinburgas, Glazgas, Aberdynas.

Šiaurės Airija – kalvota. Pagrindiniai miestai – Belfastas ir Deris.

Jungtinė Karalystė turi apie 1098 mažų salų, kurių dalis yra natūralios, o dalis dirbtinės, pastatytos naudojant akmenis ir medieną.

Jungtinėje Karalystėje, oficialiais duomenimis skaičiuojama net 68 milijonai gyventojų (žinant, kiek dar yra gyvenančių palėpėse ir pan. tai didžiuliai skaičiai). Populiariausi miestai pagal gyventojų skaičių yra Londonas, Birmingamas, Glazgas, Liverpulis, Lidsas, Šefildas, Edinburas, Bristolis, Mančesteris ir Lesteris. Visus juos verta aplankyti.

Tautiečių, kurie maždaug nuo 1999-2000 metų pradėjo sparčiai kraustytis gan dideliais mąstais ir savo jėgomis, labai pamėgta ir greitai tapusį gausiausiai lietuvių apgyvendintą šalis. Per šiuos 20 metų Jungtinėje Karalystėje lietuvių vardas tapo žinomas kaip niekad anksčiau.

Jungtinė Karalystė

Perkraustymas Vilnius (LT) – Lesteris (UK)

Perkraustymas. Jungtinė Karalystė – Lietuva.

Jungtinė Karalystė yra vienu populiariausiu judėjimo krypčių Europoje. Tai lemia keli pagrindiniai veiksniai: ganėtinai lengvai gaunamas darbas, tinkamas atlygis, geros socialinės garantijos, mokslų kokybė bei galimybės, aktyvus kultūrinis gyvenimas bei graži šalis. Nusakyti ir pabandyti suskaičiuoti kiek tūkstančių tautiečių gali sakyti, kad Jungtinė Karalystė yra jų namai arba kitaip tariant kiek čia gyvena lietuvių yra tas pats spėti kas atsirado anksčiau: višta ar kiaušinis? Tikrai taip. Oficialiais duomenis teigiama, kad jų yra 250-300 tūkstančių, o realistiškai žiūrint tai galima teigti, kad 500 tūkst. Šiuo atveju vykstantis Brexit’as padės suskaičiuoti kiek tautiečių yra iš tikro JK.

Politinė sistema.

Valdymo sistema – konstitucinė monarchija. Vykdomoji valdžia priklauso ministrų kabinetui, kuriam vadovauja ministras pirmininkas, priimantis sprendimus monarcho vardu. Šiuo metu ministras pirmininkas yra Borisas Džonsonas (Boris Johnson). Nuo 1952 m. Jungtinės Karalystės valdovė -Karalienė Elžbieta II.

Valdžia labai centralizuota – visa politinė valdžia yra Londone. Tačiau paskutiniu metu kiekvienoje priklausančioje tautoje (išskyrus Angliją) įsteigti nuosavi valdžios organai, atsakingi už vidinius sprendimus.

Įstatymų leidžiamoji valdžia yra parlamentas, kuris susideda iš Bendruomenių Rūmų ir Lordų Rūmų.

Prekyba ir Ekonomika.

Jungtinė Karalystė gali džiaugtis nuostabia ekonomika, kuri yra labai išvystyta socialinė rinka ir į rinką orientuota ekonomika. Tai penkta pagal dydį šalies ekonomika pasaulyje, matuojama pagal nominalųjį bendrąjį vidaus produktą (BVP), devinta pagal dydį pagal perkamosios galios paritetą (PGP) ir dvidešimt antroji pagal BVP vienam gyventojui, sudaranti 3,3% pasaulio BVP.

2019 m. JK buvo penkta pagal dydį eksportuotoja pasaulyje ir penkta pagal dydį prekių importuotoja. Joje taip pat buvo antros pagal dydį tiesioginės užsienio investicijos ir trečios pagal dydį tiesioginės investicijos iš šalies. Jungtinė Karalystė yra viena iš labiausiai globalizuotos ekonomikos, ją sudaro Anglija, Škotija, Velsas ir Šiaurės Airija. Europos Sąjunga, turėdama daugiau nei 52% importo ir eksporto, 2020 m. išlieka viena žymių prekybos partnerių iš JK.

Laisvalaikis Jungtinėje Karalystėje.

Kol Jūsų dėžės ir lagaminai po truputį pildosi gyvenimo vietos keitimo nuotykiui, galvoje tikriausiai sukasi ir mintys, kaip atrodys pirmosios savaitės JK. Šiais laikais streso (ir virusų) pakanka iš visų pusių (perkraustymas be streso yra privalomas), tad tikrai rekomenduojame įsivažiuoti į naują gyvenimo etapą iš lėto ir praleisti laiką smagiai besižvalgant po lankytinas vietas Jungtinėje Karalystėje kartu su šeima. Mūsų tradicinis TOP-5.

  1. Vindzoro pilis (Windsor castle) – Anglijos karalių vasaros rezidencija Anglijoje, Berkšyro grafystėje, Vindzore, prie Temzės upės. Pilis yra apie 30 km į vakarus nuo Londono. Vindzoro pilis yra didžiausia ir seniausiai apgyvendinta pilis pasaulyje. Tai ne tik viena iš oficialių Didžiosios Britanijos monarchijos rezidencijų, bet ir nuostabi devynių šimtų metų britų istorijos sintezė. Manome, kad tai pirmas dalykas, kurį atvykus į Jungtinę Karalystę, privalai pamatyti.
    Jungtinė Karalystė

    Vindzoro pilis

    2. Stounhendžas (Stonehenge) – vienas iš tų paslaptingų gamtos kūrinių, kai nesupranti kaip jie buvo pastatyti ir kodėl. 160 kilometrų nuo Londono nutolęs akmenų kūrinys. Skaičiuojama, kad šie akmenys stovi apie 3000 metų.  Kai kurie mano, kad tai vasaros ir žiemos saulėgrįžą matuojantis, milžiniškas laikrodis. Kiti mano, kad tai buvo gydomoji vieta. Viena pagrindinių paslapčių yra tai (perkraustymo paslaugas tiekiančiai įmonei įdomu), kaip senovės statybininkai tiek daug mylių iki rato išradimo perkėlė tokius didžiulius akmenis. Galbūt jie juos rideno ant rąstų arba tempė rogėmis. Geologai teigia, kad ledynai galėjo juos nešti iš toli ir numesti netoli aikštelės.

    Jungtinė Karalystė

    Stounhendžas

    3. Batas (Bath city) – miestas Somerseto grafystėje, Pietvakarių Anglijoje. Nutolęs 156 km į vakarus nuo Londono ir 21 km į pietryčius nuo Bristolio. Mieste gyvena 84 000 gyventojų. Miestas žinomas ir garsėja pagal romėnų laikais pastatytas pirtis, miestas buvo statomas kaip kurortas 60-ais mūsų eros metais (po 40 metų bus lygiai 2000 metų). Taip pat garsėja Jurgių I-IV stilių pastatais ir yra įtrauktas į UNESCO paveldą.

    Jungtinė Karalystė

    Bath (city. Batas. Romėnų miestas Anglijoje

    4. Edinburgas (Edinburgh) – Škotijos sostinė nuo 1437 m. Nuo 1999 m. čia vėl posėdžiauja Škotijos parlamentas. Tai antrasis pagal dydį Škotijos miestas po Glazgo. Išsidėstęs Škotijos rytinėje pakrantėje, Forto užutėkio pietinėje dalyje. 1995 m. Edinburgas buvo įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Žmogaus mastu pastatytas ir lengvai valdomas Edinburgas lengvai atsisako savo paslapčių, tačiau gali pasiūlyti ne tik akmeniu užrašytą istoriją. Tai yra taip pat kosmopolitiškas miestas, kuriame yra „Michelin“ žvaigždutėmis įvertintų restoranų, klesti kavinių kultūra, energingas ir įvairus naktinis gyvenimas, puikus apsipirkimas ir stipri šiuolaikinio meno scena.

    Edinburgas

    Edinburgo panorama

    5. Londonas (London) – kaip ir jau kalbėjome pradžioje, be Londono nė pro kur. Čia vyko 1908, 1948 ir 2012 metų Olimpinės Žaidynės. Londonas yra didžiausias ir populiariausias miestas Europoje. Čia yra garsių paminklų ir peizažų, Londone galima patirti įspūdžių įvairiausių žmonių grupėms, pradedant meno mylėtojais, baigiant literatūra ar istorija, sporto gerbėjais, scenos menais ir daug kuo kitu. Nuo istorijos, mokslo ir meno muziejų iki pramogų parkų, zoologijos sodų ir kitų lankytinų vietų visada yra ką veikti. Tai yra pirmaujantis pasaulinis miestas visose srityse ir yra gerai žinomas dėl tokių paminklų kaip Big Benas (Big Ben), Vestminsterio abatija („Westminster Abbey”), Bekingemo rūmai („Buckingham palace”), Londono bokštas („London Tower”), Tauerio tiltas (Tower bridge), Londono tiltas (London bridge), Londono akis („London-Eye“), Londono požemiai („London Dungeons”) ir daug daugiau.

    Vilnius - Londonas.

    Londonas

Perkraustymo eiga Lietuva <-> Jungtinė Karalystė:

Užklausa

Patariame kreiptis į mus, likus ne mažiau nei 4 savaites iki planuojamo perkraustymo Lietuva – Jungtinė Karalystė. Kraustantis į Lietuvą, pageidaujama kreiptis taip pat likus 4 savaitėms iki norimo grįžimo į gimtinę. Laiko planavimas, vykdant perkraustymą yra būtinas. Užklausą pateikti galite elektroniniu paštu, skambučiu arba Facebook pagalba. Norint, galite užsukti ir į biurą aptarti kraustymo seką prie puodelio arbatos.

Apžiūra

Klientui visuomet siūlome atlikti perkraustomų daiktų apžiūrą. Susipažįstame su klientu, išgirstame jo poreikius. Tuo pačiu pasižymime ir išsikrovimo vietos niuansus. Įvertiname kokio inventoriaus, kiek darbuotojų ir laiko reikės įvykdyti saugų tarptautinį perkraustymą.

Vykdymas

Sukirtę rankomis ir pasirašę sutartis, pradedame vykdyti užsakymą. Atvežame pakavimo medžiagas nurodytu adresu, kad klientas neskubėdamas galėtų pradėti pakuotis ir žymėtis daiktus kelionei Lietuva – Jungtinė Karalystė.

Poilsis

„Laikas sau yra labai svarbu. Tai ne egoizmas, bet būtina meilė sau, be kurios ir kito mylėti negalėsime” (publicistas Andrius Navickas). Tikimės, kad tai suprantate ir taip darote bent kartą metuose (linkime 1 kartą per mėnesį). Todėl linkime žinoti ką ir kur dirbti bei kaip pailsėti po darbų arba sėkmingo perkraustymo ir, žinoma, mokėti pabūti vienam, kad galėtumėte būti ne vienas.

Taip pat skaitykite: Perkraustymas į užsienį. Lietuva – Ispanija.


Skaitykite daugiau naudingų patarimų

Visi straipsniai

Visi straipsniai

Stipriausi Lietuvoje 2020